Платникам Прикарпаття відшкодовано більше 2 мільярдів гривень податку на додану вартість


Протягом січня-жовтня 2015 року платникам Івано-Франківщини відшкодовано 2067,3 млн. грн. податку на додану вартість, що на 944,0 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

При цьому платники податків заявили до відшкодування 2284,4 млн. грн. ПДВ, що на 831,0 млн. грн. більше ніж минулоріч. Про це повідомили в управлінні оподаткування юридичних осіб Головного управління ДФС у Івано-Франківській області, інформує ОДА.

Як зазначають податківці, під процедуру автоматичного відшкодування потрапили 89 підприємств регіону, які отримали 1643,6 млн. грн. бюджетного відшкодування, що на 826 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Крім того, при проведенні контрольно-перевірочної роботи упереджено відшкодування 2,2 млн. грн. безпідставно заявлених сум ПДВ.

Нагадуємо, що 29 липня  2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість». Згідно з даним нормативним документом з 1 серпня вступили в дію нові правила, зокрема:

- покупцям надано право відображати податковий кредит на підставі копій податкових накладних,отриманих з ЄРПН. Тобто, їм вже не потрібно отримувати такі податкові накладні у постачальників. Такий сервіс ДФС вирішує проблему, коли програмне забезпечення покупця та продавця не налаштоване для електронного обміну накладними;

- платникам податку, які постачають товари/послуги безперервно або ритмічно матимуть право складати 1 раз на місяць 1 зведену податкову накладну кожному покупцю – платнику ПДВ. Наприклад, постачання тепла газу, електроенергії, послуг зв’язку тощо. Такі накладні складаються в останній день місяця і містять обсяг всіх операцій проведених за місяць. Це суттєво зменшить кількість податкових накладних, оскільки раніше податкові накладні потрібно було складати на кожну операцію.

- платники податку зможуть включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання. Раніше - лише в періоді їх складання чи в періоді їх реєстрації в ЄРПН з порушенням термінів;

- спрощується форма податкової накладної, оскільки скасовуються  неактуальні реквізити(місцезнаходження покупця/продавця, вид цивільно-правового договору), в яких платники найчастіше припускали помилки.

З детальною інформацією, щодо змін податкового законодавства з питань адміністрування ПДВ, можна ознайомитися на офіційному порталі Територіальних органів ДФС уІвано-Франківській області у рубриці «Електронне адміністрування ПДВ».