Пожежа у Косівській лікарні сталася через заупокійну свічку


У ДСНС назвали попередні дані щодо розслідування трагедії в Косівській лікарні.

28 грудня у Косівській лікарні саме дії людини – її необізнаність щодо елементарних законів фізики та нехтування правилами безпеки призвели до непоправних втрат, інформує пресслужба ДСНС.

Так, в реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів, що створило умови для перенасиченості повітря киснем. Після трагічної загибелі одного з пацієнтів лікарні від covid-19, один із співробітників закладу, за традицією, поставив заупокійну свічку. Від контакту відкритого вогню з перенасиченим  киснем  повітрям в реанімаційній палаті миттєво  зайнялося медичне обладнання, тканина та інші предмети.  У таких умовах швидкого поширення пожежі було не уникнути.

"За таку страшну помилку і людям, і державі довелося заплатити дуже високу ціну – загинуло троє людей. Наразі лікарі борються за життя тих, хто отримав травми, а ДСНС проведе невідкладні перевірки лікарень на стан пожежної безпеки. Проте ми вже зараз закликаємо керівників медичних установ суворо заборонити використання відкритого вогню в реанімаційних відділеннях та поблизу кисневого обладнання",- закликають у пресслужбі ДСНС.

Додамо, в результаті пожежі загинули троє пацієнтів медзакладу: 76-річний чоловік, 76-річна жінка і 58-річна жінка, мешканці Косівського і Коломийського районів. Ще одна людина померла від коронавірусної хвороби напередодні загоряння.

До прибуття підрозділів медичний персонал лікарні евакуював 12 осіб. Пізніше стало відомо, що після пожежі госпіталізували трьох медиків, двоє з них — у критичному стані.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!