Презентація другого тому творів Степана Ленкавського відбудеться в Івано-Франківську


У вівторок, 11 жовтня, о 15-ій годині у приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана Франка (вул. Чорновола, 22) відбудеться презентація книги «Український націоналізм. Том 2. Ідеологія. Філософія.» Степана Ленкавського.

До другого тому творів відомого ідеолога та Провідника ОУН, автора Декалогу українського націоналіста Степана Ленкавського ввійшли праці, що становлять ідеологічну та філософську частину його творчої спадщини. Вони широким спектром охоплюють вплив діяча на становлення світоглядних основ ОУН, виховання та політичну освіту її членства, формування внутрішньоорганізаційної системи вишколів, протиборство з більшовицьким колоніальним режимом, викриття його московського коріння й тоталітарної, антигуманної та денаціоналізаційної сутності.

Пропонована підбірка творів Степана Ленкавського пронизана ідеєю нації, її незбагненним ірраціональним гоном до життя і самоствердження, інструментальною роллю націоналізму в реалізації її призначення. Автор звертається до теми національної революції, обґрунтовує засадничий націоналістичний принцип опертя на сили власного народу, вдається до роздумів про призначення національної еліти, політичну консолідацію українського суспільства, тяглість і спадкоємність національно-визвольної боротьби. Його думки актуальні при осмисленні ряду проблем сучасного українського суспільно-політичного життя.

Важливе місце у творчості Степана Ленкавського займає націоналістичний символізм. Дух Землі і Дух крові спонукають українську націю вести одвічну боротьбу за право владарювання на своїй землі. Кожна історична форма української державності – це вияв національного інстинкту самоствердження. Боротьба породжує культ зброї і культ героїзму. Героями новітнього етапу боротьби стали Симон Петлюра, Євген Коновалець, Роман Шухевич, Степан Бандера. «В цій боротьбі вони згинули героями; а герої не гинуть марно. Вони життям своїм творять реальність, а своєю смертю – міт. Міт непоборности, змагання, величі і слави!»

До цього тому ввійшли й філософські праці та нотатки Степана Ленкавського. Його філософські зацікавлення невід’ємно й органічно пов’язані з ідеологічною діяльністю та накладають на неї свій відбиток. Автор був Філософом-ідеалістом, перебував під впливом засновників школи «філософії життя» та культивував у своїх творах високий дух ідеалізму, волі до життя, вищості духовного над матеріальним, нації як «непроминального твору» і «повноти духовного життя».

Книжка розрахована на дослідників української історії, української політологічної думки, історії та ідеології українського націоналізму й на широке коло його прихильників.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!