Прикарпатців просять підписати петицію, аби воїн ЗСУ отримав українське громадянство


29-річний Олексій Васильєв народився в Улан-Уде, столиці республіки Бурятія в росії. З 2009-го живе в Івано-Франківську. Служить у бригаді Збройних сил, яка з перших днів вторгнення - на передовій.

Нещодавно захисник дізнався, що не має підстав для набуття громадянства України. Тож його дядько Андрій Васильєв (український письменник, який пише під псевдонімом Дорж Бату, нині живе у США, працює в НАСА) просить всіх небайдужих підписати петицію, щоб Олексію таки дали українське громадянство. Адже після завершення контракту в ЗСУ хлопець втратить підстави законно перебувати на території України, котру він захищав ціною власного здоров'я.

"Давайте зробимо добру справу. Зазвичай я так звертаюсь, коли потрібно зібрати пожертви на автівку чи медицину. Але сьогодні я попрошу у вас не грошей на ЗСУ, а справедливості. Справедливості для мого небожа Олексія котрий два роки вступив до лав ЗСУ, з першого дня повномасштабного вторгнення захищав Україну у складі 108-го батальону 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Ціною крові і власного здоров‘я, він захищав Київську область і схід. Реалії такі, що Олексій в Україні з 2009 року, закінчив середню школу у Івано-Франківську, Прикарпатський Університет, але досі має російське громадянство. Dura lex, sed lex - щойно в нього завершиться контракт із ЗСУ, згідно з законом України, Олексій втратить підстави законно перебувати на території країни, котру він захищав",- каже Андрій Васильєв.

Підписати петицію, щодо надання Олексію Васильєву - громадянину росії (республіка Бурятія), який захищає Україну у складі ЗСУ громадянства України можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/169372.

До теми: Мені не соромно, що я – бурят-монгол: Боєць ЗСУ з Франківська

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.

Завжди цікаві новини!