«Привіт! Позич, будь ласка, гроші» – поліцейські Прикарпаття попереджають про шахрайську схему


Схоже повідомлення ви можете отримати від друга у месенджері, однак не поспішайте переказувати гроші - шахраї могли зламати його обліковий запис. Це одна з найбільш поширених схем, яку використовують шахраї.

До поліції Коломийщини звернулась 50-річна місцева мешканка. В одному з месенджерів до жінки написала знайома та попросила в гроші у борг. У сповіщенні також був вказаний номер картки. Потерпіла, поспішила допомогти та перекинула кошти.

Загальна сума позики – 59 000 гривень. Опісля, заявниця дізналась, що акаунт подруги зламали шахраї й надсилали повідомлення від її імені.

Поліція Івано-Франківської області наполегливо рекомендує громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або ж в особисті повідомлення з акаунтів ваших знайомих.

- Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.

- Якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися і номера телефону у Вас немає? Запитайте друга те, що можете знати тільки Ви. Таке питання одразу викриє шахрая.

- Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга.

- Щоб убезпечитися від шахраїв, слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.

Будьте пильними та не дайте шахраям жодного шансу Вас ошукати!Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!