Прикарпатські рятувальники і соціальні працівники об’єднують зусилля у попередженні пожеж
Сімдесят відсотків від загальної кількості пожеж, які виникають на території Прикарпаття, складають пожежі в житловому секторі. Майже половина з них трапляються в оселях соціально незахищених людей.
Такі дані озвучив представникам ЗМІ начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій полковник Володимир Чернецький перед початком семінару з питань профілактики пожеж в осінньо-зимовий період серед незахищених верств населення і пожежної безпеки в підвідомчих закладах департаменту соціальної політики облдержадміністрації. Окрім рятувальників, участь у заході взяли працівники соціальних служб області.
«Турбує те, що часто пожежі виникають в помешканнях неблагонадійних, соціально незахищених верств населення, - зазначив Володимир Чернецький. – Це є багатодітні родини, інваліди, престарілі, одинокі, особи, які ведуть аморальний спосіб життя, бо вживають алкогольні напої або наркотичні речовини».
Хвилює рятувальників те, що з настанням холодів особи без місця проживання шукають притулку в підвалах багатоповерхівок та гріються біля відкритих джерел вогню. Викликають занепокоєння й можливості виникнення пожеж у будинках престарілих, закладах реабілітації осіб з обмеженими можливостями.
«Була резонансна пожежа в Рівненській області у 2011 році, - згадує Володимир Чернецький. – В геріатричному пансіонаті для людей з обмеженими можливостями внаслідок короткого замикання виникла пожежа, яка перекинулася на горище. Люди отруїлися їдким димом. Евакуюватися вони самі не могли, бо більшість були лежачі, а обслуговуючий персонал пізно помітив пожежу. Тоді загинуло більше 20 осіб».
Щоб попередити подібні трагічні ситуації, на Івано-Франківщині у комплексній програмі поліпшення соціального захисту передбачили кошти на протипожежні заходи у будинках-інтернатах і пансіонатах. «У 2012 році було виділено 200 тисяч гривень, - повідомив директор департаменту соціальної політики облдержадміністрації Ярослав Лаган. – Кошти спрямовано у Погонянський, Залучанський, Делятинський будинки-інтернати. В основному вони скеровані на встановлення пожежної сигналізації у спальних корпусах, придбання первинних засобів пожежегасіння».