Прикарпатським підприємцям офіційний працівник обійдеться дешевше
Роботодавці, перш ніж допустити працівника до роботи, зобов’язані повідомити про це податкову службу.
За встановленою формою таке повідомлення надається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх, як платника єдиного соціального внеску. Ця інформація вноситься до реєстрів страхувальників та застрахованих осіб.
У роботодавця є вибір – яким способом повідомити про найнятого працівника, а саме:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше, ніж із п'ятьма працівниками.
Також роботодавці мають пам’ятати про відповідальність, яка передбачена ст. 265 Кодексу законів про працю України. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, можуть бути покарані, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, у разі: «фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Штрафи, зазначені у статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.