Питання підготовки прикарпатських держслужбовців на шляху до євроінтеграції розглянули на семінар
В Івано-Франківську розпочався науково-методичний семінар «Методичне забезпечення здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва».
Організатори заходу – облдержадміністрація, обласна рада, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Підготовці семінару сприяли Національне агентство України з питань державної служби та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.
«Питання, які сьогодні розглядаються, є надзвичайно актуальними, - наголосив, вітаючи учасників семінару, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр Криницький. – Адже в контексті рішень та програм уряду щодо економічних реформ, бачення Президента нашої держави Віктора Януковича аспекти підготовки управлінських кадрів є одними з пріоритетних і визначальних, особливо при євроатлантичній інтеграції. Ми розуміємо: без доброго, ефективного управлінського персоналу, висококласних фахівців нам буде важко інтегруватися».
Зазначалося: в області приділяється значна увага навчанню та перекваліфікації працівників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Державні службовці беруть активну участь у проекті «Президентський кадровий резерв», щорічному всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець», мають змогу здобувати знання у магістратурі державної служби, обмінюватися досвідом із закордонними колегами.
Такому обміну сприятиме і підписання на семінарі Угоди про співпрацю між Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу та Вищою школою права і адміністрації в Жешуві (Республіка Польща), де навчається понад 10 тисяч осіб.
Угода, яку підписали ректори двох навчальних закладів, передбачає обмін досвідом у плані підготовки державних службовців, проведення спільної науково-дослідної роботи, конференцій, лекційних курсів.
«З усіх постсоціалістичних країн вважається найуспішнішим досвід Польщі щодо реформування адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування, зокрема, у частині децентралізації влади, - підкреслив професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри державного управління ІФТУНГ Дмитро Дзвінчук. – Польська сторона вже готова поділитися досвідом вивчення динаміки процесів розвитку місцевого самоврядування. Цікаво буде також бачити, яким чином відбувається еволюція законодавчої бази і основного Закону України в процесі євроінтеграції».
Учасники науково-методичного семінару заслухають доповіді про підвищення кваліфікації в системі МЗС України, особливості кадрової політики в державах-членах ЄС, використання європейського досвіду державної муніципальної політики, ознайомляться з практикою реалізації програм з підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва у Галицькому та Рогатинському районах.