Рада скасувала 2 % податку для ФОПів із серпня
Верховна Рада ухвалила податковий законопроєкт № 8401, який передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку за ставкою 2% для ФОПів.
Про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк, пише Громадське.
Железняк зазначив, що водночас законопроєкт урегульовує перехід із 2 % ЄП:
платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від застосування 2 % ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Якщо він не подасть такої заяви або не вкаже в заяві бажаної системи, платник автоматично переведеться на систему, на якій перебував до обрання 2 % ЄП;
новостворені суб’єкти господарювання, які із дня державної реєстрації обрали 2 % ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5 %;
автоматично відновлюються права й обов’язки платника ПДВ для тих, у кого реєстрацію платником ПДВ була призупинено;
платникам, які у 2023 році перейшли із 2 % ЄП на загальну систему, надається право перейти повторно у 2023 році на спрощену систему на свій вибір за допомогою подання заяви. Якщо заяву подають до 1 вересня, такого платника вважатимуть платником ЄП з 1 серпня.
Що ще передбачає законопроєкт?
Він з 1 серпня частково скасовує чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.
Також законопроєкт передбачає, що:
«технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не враховується під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі;
зберігається право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (зокрема, територій можливих бойових дій);
надається можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.
А ще з 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування касових апаратів. Але звільняються від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами) на прифронтових територіях і територіях можливих бойових дій;
Крім того, законопроєктом уводять норму, що для передачі юридичними особами товарів для Сил оборони не потрібно затвердженого Кабміном переліку.
Трохи контексту
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював: цей законопроєкт розробили для виконання Україною зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику. Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ якнайшвидше відновити довоєнний стан податкової політики.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!