Розсадник лохини з Долини хоче першим в Україні отримати міжнародну сертифікацію
Війна внесла корективи в роботу кожного підприємства, особливо це стосується аграрної сфери. Проте, попри усі труднощі, компанії продовжують свою роботу та розвиток
Серед таких і ТЗВ «Долина Агро», яке не тільки зберегло всі робочі місця, але й збільшує потужності та навіть хоче першим в Україні отримати міжнародну сертифікацію розсадника, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Як зараз працюється в умовах війни, які перспективи української лохини на європейському ринку, а також про виведення нових сортів лохини, розповів директор підприємства Олег Базюк.
За словами Олега Базюка, першочерговою ідеєю створення підприємства, було забезпечення українських підприємств якісним садильним матеріалом лохини. Згодом зʼявилась ніша декоративних рослин.
«Зараз підприємство займається вирощуванням якісного садивного матеріалу лохини, рододендронів, гейхер, виведенням нових сортів лохини, а також розмножує ліцензовані сорти підщеп для плодових дерев. Ми робимо чистий, якісний матеріал пристосований до наших умов. Також співпрацюємо з польською лабораторією яка розмножує декоративні рослини, і її саджанці експортуються до Америки, Голландії та Австралії»,- розповідає директор.
Наразі на підприємстві працює понад 40 людей. Навіть коли розпочалось повномасштабне вторгнення, виробництво не зупинялося, адже зупинка означала втрату всього матеріалу і відтавання років на 5.
«Ми відпрацювали найважчі роки і зараз попит на наші рослини збільшується. Є продукція, яка виходить з лабораторії, а є продукція з поля. З поля у нас виходить 250-300 тисяч саджанців, а цього року збільшуємо потужності вдвічі і розширюємося. В лабораторії “In vitro” у стерильних умовах ми вирощуємо мільйони рослин, що дозволяє уникнути патогенних мікроорганізмів і забезпечує високий якісний посадковий матеріал»,- пояснює Олег Базюк.
«Долина Агро» розмножує старі випробувані сорти, але як учасник міжнародного консорціуму займається і виведенням нових сортів лохини.
«Уже 8 років ми фінансуємо генетичні дослідження, які проводить шотландський Інститут Джеймса Хаттона, робимо генетичний банк і є успішні сорти, які ми розмножуємо в себе і будемо цього року давати на випробування. Зараз вийдуть середньо-пізні сорти. На мою думку, це наша українська ніша. Адже ми не в конкуренції з сербами і румунами, які завдяки клімату можуть дати на європейський ринок ранні сорти лохини. Наш сезон – з 10 серпня по 10 вересня пропонувати смачну ягоду за високими цінами на ринок Європи, поки не прийде ягода з Перу»,- переконаний підприємець.
Олег Базюк каже, що він категорично проти того, щоб садити не випробувані сорти. Як приклад наводить одну плантацію, яка планує викорчувати понад 200 га нових сортів, бо вони не виправдали себе у наших умовах.
«Ми розмножуємо випробувані сорти: Дюк, Блю Голд і Еліот. Робимо їх чистими від вірусів, що сприяє врожайності. Окрім того, ми плануємо стати першим в Україні розсадником сертифікованим по голландській системі сертифікації. Це напівдержавна фірма, яка веде всі розсадники в Голландії. Вони там як боги. Якщо вони щось приписали, то ви маєте ліквідувати весь розсадник. Їх спеціаліст має приїхати до нас на оцінку виробництва»,- ділиться Олег Базюк.
Також цього року розсадник буде патентувати два нові сорти лохини, які вивели в Шотландії, завезли сюди, і вже триває їх розмноження.
«Якщо розсадник не має своїх сортів, ліцензії і довіри – він не має майбутнього. Наступні 2-3 роки ми будемо випробовувати ці два нові сорти в Україні»,- анонсував директор підприємства.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!