Серед крутих Карпатських гір та Чорного Черемоша – унікальне місце України


Це унікальне місце з неймовірною природою, гуцульськими поселеннями в долинах гірських басейнів та справжнім українським колоритом.

Карпати – це унікальний регіон, який є одним з найбільш гірських районів Європи, що славиться своєю мальовничою красою. Тут, серед крутих Карпатських гір та Чорного Черемоша, розляглася столиця Гуцульщини – Верховина, пише UA info

Перша згадка про Верховину датується 1424 роком, коли князь Свидригайло передав поселення Жаб’є (теперішня назва Верховина) місцевому багатію Драгосимовичу.

Є багато різних історій і припущень про походження назви Жаб’є. Деякі кажуть, що воно взяло свою назву від імені першого мешканця Жабка, втікача з низькогірних районів. Інші кажуть, що через болотні прибережні райони з обох боків річки Чорний Черемош, де навесні було багато жаб.

Нещодавно з’явилася гіпотеза, що назва Жаб’є походить від стародавнього гуцульського бога вогню, подібного до литовського бога Габі, якого попросили принести в світ світло і іскри. Позитивні елементи жаб мали зображувати божества греків, римлян та інших народів.

Жаб’є (Верховина з 1962-го) розташоване у Східних Карпатах за 130 км від обласного центру Івано-Франківська та за 31 км від залізничної станції Ворохта. У цьому краю мешкають гуцули, які не мігрували навіть у складні часи, коли почалися хвилі колонізації та міграції народів через Карпатський регіон.

Хребет Чорногора – найвищий хребет Українських Карпат. Якщо врахувати розташування в центрі Гуцульщини, красу і багатство природи, а також те, що її вершини перевершують всі інші в Українських Карпатах, Чорногора (Чорна гора) стала об’єктом культури для гуцулів. Вони оспівують її у своїх піснях, легендах, міфах та історіях.

Тут є те, що ви не можете знайти в Східній та Західній Європі. Перш за все, це величні гори, вкриті шовковими луками, полонинами, наповнені бурхливими потоками холодної чистої води та каскадами водоспадів, цілющими мінеральними джерелами (їх понад 100), заповнені чистим повітрям вічнозелених лісових ялиць, багаті на ягоди та гриби. А також затишні гуцульські поселення в долинах гірських басейнів, архітектурні та історичні пам’ятники, унікальні краєвиди та багато іншого.

В основному, це все можна зустріти у Швейцарії, Австрії, Франції та інших альпійських країнах, але там це занадто "цивілізоване". У центрі Карпат, в дикій природі хребта Чорногора, де всі шість карпатських двотисячників, Жаб’є або Верховина є майже єдиним у Європі оазисом недоторканої, незайманої гірської природи: незабруднені і досі нерозвинені людьми субальпійські та альпійські пейзажі у всій своїй природній красі.

Не дивно, що сюди щороку приїжджає все більше і більше туристів з Голландії, Німеччини, Франції, Австрії, Швейцарії, Фінляндії, Великої Британії та інших країн.

Через недоступність гір протягом століть територія, населена гуцулами (етнічною групою українських горців, яка мешкає на всій території Верховинського району) була ізольована, і цивілізація з її урбанізованим суспільством не вплинула на цей регіон. Край містить безліч цікавих традицій, народних обрядів, легенд, народних казок, чого немає в інших регіонах України, і навіть в інших частинах Карпат, де духовна культура не так добре зберігається, як тут, в центрі Гуцульщини.

Щоб подивитися, чи це правда, достатньо відвідати Верховину на різдвяних канікулах, Великдень, Першу Дівицю (Свято Успіння Пресвятої Діви Марії 28 серпня – церковний день) або Зелених святах (Свята Трійця).

Окрім багатьох туристичних екскурсій, гостям пропонується цікаве культурне свято. Це гуцульські вечори та виступи музикантів, імітація справжнього гуцульського весілля, концерти біля вогнища та багато іншого.

Найпопулярнішими в області є такі види туризму як: пішохідний (сходження на гори пішки), гірськолижний, водний (сплави на гірських річках на катамаранах та байдарках), а також авто/мототуризм (подорож до Карпат на автомобілях чи мотоциклах). Туристи захоплюються їздою верхи на конях та пішими прогулянками горами влітку, а катанням на санях та лижах взимку.

Гірськолижний туризм у районі представлений схилом гори Пушкар у селі Верховина та схилом гори Запідки в с. Ільці. Довжина першого сягає 320 метрів, ширина – від 20 до 60 метрів. Він розташований між двома паралельними лісовими смугами хвойного лісу. Довжина ж другого – близько 500 метрів, а ширина – від 30 до 40 метрів.

Іншим популярним видом туризму в регіоні є водний. Це тут, головним чином, завдяки Чорному та Білому Черемошу. Любителів водного туризму приваблюють пороги Чорного Черемошу, такі як: "Дземброня", "Білий Кінь", "Гук".