Турбота чи работоргівля? Що думають прикарпатці про ініціативи Уряду щодо заробітчан
Обмеження права заробітчан на виліт з України. Скасування чартерних авіарейсів. Новини та заяви з цього приводу, що лунають від уряду останніми днями, шокували багатьох.
Про неформальну заборону на виїзд трудових мігрантів за кордон українці дізналася випадково одного з речників фінського уряду. Згодом її підтвердив посол Естонії Каймо Кууск, який розповів, що українська влада спочатку дозволила, а потім відкликала свою згоду на організацію чартерних рейсів для українських сезонних працівників. В уряді пояснили свої дії піклуванням про безпеку та здоров'я громадян. Зокрема міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба організацію чартерів для заробітчан Кулеба назвав "нелогічною".
"Я в курсі проблеми. Дійсно, звернення є. Але ми в Україні керуємося насамперед міркуваннями безпеки і здоров'я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож - це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли ця подорож здійснюється літаком", - сказав міністр Кулеба.
В інтерв'ю виданню РБК-Україна прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що через пандемію сотні тисяч людей повернулись до України. І було б корисним залишити їх працювати в Україні. Водночас у прикордонній службі пояснили ВВС News Україна, що немає жодного розпорядження чи рішення уряду про обмеження виїзду українців за межі України.
Вчора, 29 квітня стало відомо, що авіакомпанія МАУ через заборону української влади скасувала рейс до Лондона. Люди мали летіти на роботу до Англії. Вони вже чекали на виліт в аеропорту "Бориспіль", втім рейс скасували в останній момент через рішення Державної авіаційної служби.
Прикарпатці в соцмережах відреагували на заяви Кабінету міністрів про обмеження по-різному. Хтось підтримує такі міри, а хто вважає, що це повернення до рабовласництва. Тож кореспондетнка Бліц-Інфо зібрала у соцмережах думки прикарпатців з цього приводу.
"Програма уряду: Ори нивку чужую. Дякуй, що в своїм краю", - прокоментував ситуацію політолог Igor Y. Tkach.
"На жаль з кожним прийнятим рішенням ситуація стає все сумнішою. Залишились лише острівки ефективності та довіри в місцевому самоврядуванні які вже зараз штурмують", - пише політолог Taras Sluchyk.
"Пора закінчувати "експерименти" над українцями і максимально послаблювати карантин там де це можливо. Ті дії, які вчиняються сьогодні є неприпустимі. Ніхто не має права знущатися над конституційними правами людей. А сьогодні заяви про заборону виїзду за кордон виглядають, як пряме порушення Конституції. Я думаю, що це також буде оскаржуватися у різних судах", - сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час засідання комісії ТЕБ НС.
"Забезпечили би краще нормальне працевлаштування,дали би нормальні зарплати людям,не так багато то потрібно для того щоб люди могли жити і працювати у своїй країні!!!!!!Це просто позор!!!", - вважає Sjanka Podolets.
"Як бачу їх турботу, то хочеться відразу послати їх до біса. Таких жадібних покидьків навіть за овоча не було", - написав Володимир Мороз.
"Нічого поганого у офіційному працевлаштуванні українців за кордоном не бачу. Нарешті рабство припиниться, а люди зможуть собі оформити пенсію у старості і в країні перебування і за бажанням в Україні", - переконана Olga Korniyenko.
"Нема меж дурості цього дебіла! Це є прямим порушенням прав і свобод ,прописаних в КОНСТИТУЦІЇ !!!", - пише Ігор Вербицький.
"Тепер, щоби поїхати(рахуй - повернутись) в ЄС на роботу, потрібно буде, можливо, дозвіл влади. А влада нічого задурно ніколи не дає.. То ж, за дозвіл прогодувати родину, українець, можливо, буде купувати у чиновника “разрєшєніє”. КАроЧЄ: виходить, що програма Зе повернути українців додому була не в наданні роботи чи гідної зарплати в Україні. А в перепродажі робочої сили. Бізнес. Українець для них товар? Якщо так, то за товар треба платити. Як там в “німецьких фільмах...”?", - написав Gartnyk Roma.
Також думки висловили багато відомих українців та політиків.
"Це не кінець епохи бідності. Це — відновлення кріпацтва. Уряд заборонив українцям виїжджати з країни на заробітки (нібито для безпеки під час карантину). Європа зреагувала миттєво — влада Фінляндії заявила, що може відмовитись від наших робітників узагалі! Тим часом мережею розійшлися феєричні заяви прем‘єра Шмигаля. Спочатку публічно принизив мільйони українських заробітчан (мовляв, вони — «добре навчена робоча сила»), а потім ще й обіцяв їм кріпацтво — робочі місця із зарплатами в 6-8 тис. грн... І вистачило совісті на таке?! На носі собі зарубайте: заробітчани — не ваша рабсила, а стратегічний інвестор української економіки (тільки за минулий рік вони вклали в державу 12 млрд дол. — ТРЕТИНУ бюджету)! Тому не ультиматуми перед ними вам ставити і не заборони на виїзд впроваджувати. А низько кланятися в ноги, питатися: «Чого панство забажають?» Тому, якщо збираєтесь щось терміново закрити — почніть з олігархів! Закрийте їм виїзд, виверніть їхні офшори, поверніть до бюджету накрадене! Чи слабо?
Вистачає у соцмережах і жартів на цю тему.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!