В Івано-Франківську вкотре спалахнув скандал через готель "Дністер", у якому вже кілька років триває так звана реставрація.
Містяни обурені, адже готель є пам’яткою архітектури місцевого значення, а реставратори змінили вигляд будівлі, що заборонено законом, пише Бліц-Інфо.
У 2016 році "Дністер" закрили на реставрацію. Відтоді змінилось багато: будівля стала вищою на поверх, змінили покриття даху, колір фасаду, вікна та вежу з годинником.
Спочатку власник готелю "Дністер" Мирослав Бойко запевняв, що йдеться тільки про відновлення історичного вигляду будинку і вежі. Та пізніше управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради виявили виконання робіт з реконструкції даху будівлі без відповідних документів. Тоді було видано припис про зупинення робіт з реставрації будинку № 12 на вул. С. Стрільців. Втім, пізніше роботи продовжили. Як наслідок, на даху виріс ще один поверх. У жовтні 2019 року на даху розпочали зводити вежу з годинником. А вже у грудні добудували її.
Але останньою краплею стало повідомлення про засклення колонади готелю. Відтак, іванофранківці вже декілька разів виходили на акції протесту, аби колонада залишилася загальнодоступною. Містяни обурені, адже вважають, що у них крадуть громадський простір.
Очільник Франківська Руслан Марцінків підтримав людей та звернувся до Державної архітектурної будівельної інспекції з вимогою перевірити всі документи та взагалі законності перебудови готелю, як реконструкції. А ще - створив комісію. Втім, власники кілька разів не спустили її в "Дністер".
Втім, заглянути за будівельний паркан вдалося активісту Ростиславу Шпуку, який оприлюднив в мережі світлини засклених колонад.
“Містові оголосили війну. Пора відповісти загальною мобілізацією”, – написав активіст.
Натомість випустили відеоролик під назвою "Що думають франківці про оновлений готель "Дністер"?", де нібито перехожі всіляко розхвалювали проведену "реконструкцію". Втім, опісля дехто з учасників ролику заявили, що не знали з якою метою знімався ролик і ніяким чином не підтримують знищення пам'ятки архітектури. Зокрема, таку заяву в мережі оприлюднив актор франківського театру Ігор Захарчук, який знімався в ролику.
Цікавим є той факт, що днями товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма Надія", яке й проводить "реставрацію", показали засклену "колонаду" представникам ЗМІ, втім запросили туди тільки обраних. Мовляв, деякі ЗМІ неадекватні, бо не так висвітлюють роботи у Дністрі.
Представники готелю переконують, що в заскленій колонаді буде мистецький простір, відкритий як і для мешканців, так і для художників. І їхню ідею підтримує багато франківських митців, бо зможуть тут безкоштовно виставляти свої роботи.
"Територія цієї колонади є приватною. Будівля купувалась разом із цим простором. Ми 17 років справно платимо податки за цей простір і зараз вирішили створити тут мистецький відкритий простір. Взяли на себе таку місію", – розповіла під час пресконференції Маргарита Бойко.
Втім, така заява обурила відомих франківських художників. Зокрема, Ігор Роп'яник у мережі запевнив, що митці не мають до цього відношення.
"Щодо «артгрупи івано-франківських митців», які, начебто, вже кілька місяців працюють над створенням «підколонної галереї сучасного мистецтва», офіційно заявляю: ГО «Мистецьке братство» не має ніякого стосунку до цієї справи, і жоден наш художник не входить у згадану «артгрупу». Знаю точно, що і для художників з Центру сучасного мистецтва (Ініціатива ЦСМ - Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська) існування такої «артгрупи» - цілковита несподіванка і жоден з них не схвалює нищення історичної споруди задля згаданого «артпростору». Несподіване бажання пана Бойка прислужитися мистецькій громаді Івано-Франківська можна було б тільки вітати, якби він, справді, подарував місту повноцінну галерею, віддавши під неї свої власні площі. Але, відібравши у містян їхній простір і тепер хитруючи й маніпулюючи, він, замість вдячності, заслуговує лиш на зневагу" - написав Роп'яник.
Іванофранківці вважають, що "Дністер", як історична пам'ятка міста, має зберегтися. Відтак напередодні знову вийшли на протестну акцію. Кажуть, готові на будь-які дії, аби тільки припинити нищення пам'ятки архітектури. Так, містяни оголосили загальний бойкот всіх закладів фірми "Надія". Від влади вимагають дотримання закону та розслідування механізму передачі землі і приміщень у власність готельєра Бойка.
Фото - Ростислав Шпук, Ігор Роп'яник.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!