Світовий банк включив Україну до категорії країн з доходами вищими за середні


Україна переведена в категорію країн з доходами вищими за середні, згідно із оприлюдненою класифікацію країн за рівнем доходу на 2024 фінансовий рік від Світового банку. Згідно з нею, доходи України оцінені банком у $5070 на особу. Раніше Україна відносилась до категорії країн з доходом нижче середнього.

Група Світового банку відносить економіки світу до чотирьох груп доходів: низький, нижчий за середній, вищий за середній і високий. Класифікації оновлюються щороку 1 липня з урахуванням валового національного дозоду (ВНД) на особу за попередній календарний рік. Класифікація доходів Світового банку спрямована на відображення рівня розвитку країни, спираючись на ВНД на особу як на широко доступний показник економічного потенціалу. Світовий банк оприлюднив інфографіку, де показані економіки, що переходять до нових категорій доходів цього року, пише Forbes.

Зокрема, цього року Україна, Алжир, Іран та Монголія перейшли з категорії країн з доходом нижче середнього до категорії країн з доходом вище середнього.

Підвищення рейтингу України стало результатом відновлення економічного зростання у 2023 році (реальний ВВП зріс на 5,3% після падіння на 28,8% у 2022 році) поряд із скороченням чисельності населення, яке скоротилося більш ніж на 15% з початку вторгнення Росії.

Ці фактори були додатково посилені зростанням цін на товари та послуги вітчизняного виробництва, що спричинило значне збільшення номінального ВНД на душу населення на 18,5%, повідомляє СБ. У той час як економіка України була значно ослаблена вторгненням Росії, реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною активністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%), що підтримують зусилля України щодо відновлення після руйнувань.

Також цього року три країни – Болгарія, Палау та Росія ($14 250 на особу) – перейшли з категорії країн з рівнем доходу вищим за середній до категорії країн з високим рівнем доходу.

Економічна активність у Росії була зумовлена ​​значним зростанням військової активності у 2023 році, тоді як зростання також було зумовлене відновленням торгівлі (на 6,8%), фінансового сектора (на 8,7%) та будівництва (на 6,6%). Ці чинники призвели до зростання як реального (3,6%), і номінального (10,9%) ВВП, а ВНД Росії на особу зріс на 11,2%.

Світовий банк прогнозував, що економіка України у 2024 році зросте на 3,2%. У 2025-му зростання українського ВВП сягне 6,5%, що є найвищим показником для регіону «Європа й Центральна Азія». Аналітики СБ зазначили, що у Східній Європі темпи зростання ВВП повернулися до позитивної тенденції, зокрема в Україні економіка зросла на 4,8%.

Попри позитивну тенденцію, виробництво в Україні минулого року залишалося на 30% нижчим за довоєнний рівень, ідеться у пресрелізі.

За прогнозом СБ, зростання глобального ВВП у 2024 році очікується на рівні 2,4%, у 2025 році – 2,7%. 



Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!