Три прикарпатські громади обміняють досвідом з данцями


Співпраця між муніципалітетами України та Данії виходить на новий рівень - дев'ять українських громад налагоджуватимуть зв'язки з муніципалітетом Гульборгсунн (Данія).

Про це інформує регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою". У нашій області - це Галицька, Городенківська та Долинська громади.

Протягом 2021-2022 років громади в рамках Мережі налагодять співпрацю з Гульборгсунном, обміняються досвідом щодо залучення громадян до прийняття рішень та побудови сприятливого для бізнесу середовища. Громади також напрацьовуватимуть ідеї для втілення спільних проєктів.

Олена Томнюк, керівниця відділу регіональної діяльності Програми "U-LEAD з Європою" зауважила, що такий проєкт допоможе українським громадам ефективно розвивати нові можливості завдяки прямому контакту з данським муніципалітетом. Також громади отримають досвід управління європейськими містами.

Зауважимо, що для співпраці з європейськими партнерами обрали саме цей регіон, бо Карпати можна сміливо назвати "українським хюґе" (це данське слово, яке означає настрій затишку та комфортного спілкування з почуттям добробуту і задоволення - ред.).

Джон Бреддер, мер муніципалітету Гульборгсунн розповів про громаду. Муніципалітет співпрацює з різними проєктами - починаючи туризмом і закінчуючи шкільною освітою. Гульборгсунн — це муніципалітет у регіоні Зеландія королівства Данія. Це - центр транспортних європейських коридорів. Утворення муніципалітету відбулося у 2007 році унаслідок реформи. Це сільський муніципалітет, 80 % якого вкрито лісами та сільгоспугіддями. Очільник муніципалітету сподівається на плідний обмін досвідом з українськими колегами, адже виклики, які стоять перед європейськими громадами, є схожими, тому міжнародна співпраця є на часі.

Проєкт покликаний посилити спроможність, а співпраця ґрунтуватиметься на основі моделі навчання "рівний-рівному". У її межах передбачаються візити до Данії, тренінги, стажування, дискусійні форуми тощо. Також йдеться про мережу партнерства та платформу для обміну найкращими практиками.

Довідково: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!