Івано-Франківськ з гордістю відсвяткував День Незалежності, 24 серпня. При цьому, влада геть забула виконати свої обіцянки, присвячені цій великій даті. Йдеться про реконструкцію вулиці Шевченка, будівництво вулиці Проектна та відновлення брами палацу Потоцьких.
Усі ці три об’єкти міська влада Івано-Франківська на чолі з Віктором Анушкевичусом обіцяла підготувати та відкрити на свято Дня Незалежності. Проте, обіцянку не дотримали. Далі, про кожен з об’єктів детальніше.
Вулиця Шевченка
Весною на вулиці Шевченка в Івано-Франківську відбулася спільна нарада за участю керівництва Івано-Франківської області та обласного центру. Тоді голова ОДА Михайло Вишиванюк, голова облради Василь Скрипничук та міський голова Віктор Анушкевичус дали обіцянку журналістам та громадськості вцілому, що до 24 серпня – Дня Незалежності – завершиться реконструкція багатостраждальної вулиці Шевченка.
Для вчасного завершення робіт область виділила додаткові кошти в сумі 3,5 мільйона гривень. Таку ж суму виділила Івано-Франківська міська рада. Розпорядником коштів залишили Івано-Франківське міське управління капітального будівництва.
Та прогулятись відремонтованою вулицею мешканці та гості міста зможуть не швидше жовтня. Таку думку кореспонденту «Бліц-Інфо» висловили в Івано-Франківському Департаменті комунального господарства, транспорту та зв’язку ще минулого тижня.
«Роботи ще дуже багато, тому до 24 серпня точно не встигаємо. Зараз стоїть завдання завершити капітальний ремонт вулиці до кінця вересня. Та це залежить не тільки від нас, а й від фінансування. Якщо будуть затримки коштів - ремонт може зупинитися», - повідомили у Департаменті.
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк уже встиг «високо» оцінив роботу івано-франківських чиновників.
«Вони просто тупо не хочуть робити. Ми пішли їм на зустріч, виділили 3,5 мільйона гривень», - прокоментував кореспонденту «Бліц-Інфо» Михайло Вишиванюк. За його словами, реконструкція вулиці Шевченка в Івано-Франківську є виявом безвідповідального ставлення керівництва обласного центру до людей, міста та своїх обов’язків.
«Стид, страм і ганьба», - підсумував голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк роботу керівництва міста.
Фотокореспондент Бліц-Інфо» зафіксував «святковий» стан вулиці Шевченка - вулиці, яку 24 серпня Віктор Анушкевичус мав би урочисто відкрити, перерізавши червону стрічку...
Вулиця Проектна
Завершити будівництво дороги на вулиці Проектна в Івано-Франківську міська влада обіцяла до Дня Незалежності, 24 серпня. Проте, обіцянка залишилася всього лише обіцянкою.
Завершити будівництво дороги на вулиці Проектна в Івано-Франківську до Дня Незалежності, як обіцяла міська влада, управління капітального будівництва не встигає.
За словами Володимира Ковальчука, начальника Івано-Франківського УКБ, здати в експлуатацію нову дорогу до Дня Незалежності не встигнуть. Проте запевняє, що проїзд по новій дорозі відкриють вже у вересні, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо»
"Проїзд по ній відкриємо у вересні, але введення в експлуатацію відбудеться в 2014 році», - поклав край усім сподіванням Володимир Ковальчук.
Нагадаємо, завершити будівництво нової дороги по вулиці Проектній в Івано-Франківську і відкрити по ній рух, міський голова Віктор Анушкевичус обіцяв до Дня Незалежності.
Йдеться про вулицю, яка має продовжити Південний бульвар до вулиці Гетьмана Мазепи (в районі загальноосвітньої школи-ліцею №23) і таким чином з’єднати з останньою автомобільним сполученням вулицю Бельведерську (від міськвідділу УМВС в області).
Теперішній етап будівництва вулиці Проекна – у фотозвіті кореспондента «Бліц-Інфо».
Брама палацу Потоцьких
Візитівку Івано-Франківська - браму палацу Потоцьких – обіцяли закінчити до 24 серпня.
Деякі компоненти реставраторам двірцевої брами палацу Потоцьких в Івано-Франківську довелося повністю перебудовувати. Будівельники відремонтували частково і огорожу історичного комплексу, проклали кабелі для підсвічення. Станом на початок липня місяця фахівці стверджували, що роботи залишилось небагато і невдовзі заплановане офіційне відкриття оновленої брами.
Нагадаємо, ініціатором реставрації брами палацу засновників Станіславова виступила Івано-Франківська міська рада. Депутати навіть зібрали гроші на ці потреби. Втім, профінансувати реставрацію зголосився власник комплексу. Її реконструкцію здійснюють львівські майстри - реставратори.
Палац Потоцьких - пам'ятка архітектури XVII століття. Теперішня брама Палацу споруджена дещо пізніше - наприкінці 18 - початку 19 століття. Її встановили, коли у Палаці Потоцьких розмістили австрійський військовий шпиталь. А раніше брама була елементом фортеці і мала оборонне значення.
Комплекс палацових споруд і сама брама числяться у Державному реєстрі архітектурних пам’яток у міському відділі охорони культурної спадщин. Щоб розпочати відповідні роботи, фахівцям необхідно було довгий час її обстежувати та проаналізувати фундаменти. Про це у розмові кореспонденту «Бліц-Інфо» розповів раніше начальник відділу охорони культурної спадщини МВК, Ігор Панчишин.
Хоча браму Палацу Потоцьких обіцяли закінчити ще минулого року, фахівці запевняють: все робилось і робиться згідно декларації.
Брама палацу Потоцьких майже відреставрована. На початок липня майтрам залишалося встановити металеві деталі, поштукатурити та покрити консерваційним шаром.
«Оскільки спочатку брама Потоцьких була в аварійному стані, виникало багато дискусій, щодо того як правильно виконувати роботу, клопоту додавала й археологія. Робились формальні перепони для тої археології , вони не стосуються тих хто організовував чи проектував то все діло. При відкритті якихось речей виявляється, що треба переплановувати все решта, плюс кошторис. Єдині будівельні проектні роботи, які завжди можуть корегуватися по-ходу – це реставраційні роботи. Кожен етап вимагав доопрацювання. Та ще й грошей дуже багато немає на це, тому процес такий не прискорений», - пояснював кореспонденту «Бліц-Інфо» Ігор Панчишин.
Розчини та всі інші речі були використані такі як в ті часи, проте майстрам-реставраторам довелось укласти близько 40% нової австрійської цегли, яку вони вважають автентичною.
«Наразі фактично все зроблено. Залишилось встановити окремі металеві деталі ручної роботи, металеві решітки до паркану, які демонтувались аби їх почистити та виправили ковальським способом. Помальовано консерваційним шаром і назад вмонтовано все так, як воно було. Деталі, які окремо робляться будуть домонтовувати, адже це автентика і треба делікатно це все зробити», - запевняв начальник охорони культурної спадщини.
Крім того, фахівці виявили багато старих деталей, яким призначення навіть не вияснили, але їх повернуть на місце. Ті, що були в аварійному стані відремонтували та повернули до попереднього стану.
Нова брама Палацу Потоцьких на думку експертів має прослужити близько 90 років. Як запевняє Ігор Панчишин, «якщо пильнувати за спорудою та постійно дивитися за тим, то воно вічне».
Фотокореспондент «Бліц-Інфо» зафіксував сьогоднішній стан брами палацу Потоцьких, ремонт якої, згідно фото, майстри так і не встигли завершити до обіцяного терміну - Дня Незалежності, 24 серпня.