Сьогодні відомі та багаті намагаються допомагати розвитку населеного пункту, де вони народилися та провели своє дитинство-юність.
Так само сьогодні популярно у цілях розвитку туризму та збереження національної пам’яті народу відкривати садиби та музеї у місцях, до яких мали якесь відношення відомі діячі.
Оскільки, залишилося ще трохи літа, за допомогою сервісу navizor, який прокладає маршрути, враховуючи якість доріг, ми вирішили допомогти вам влаштувати вихідні, присвячені культурному відпочинку.
Цими вихідними радимо поїхати до однієї із місцин, що присвячена українським культурним діячам.
- «Тарасова гора», місто Канів, могила та музей Тараса Шевченка (Черкаська область)
Біля підніжжя гори розташований відбудований річковий вокзал з пристанню. Перед сходами облаштовано майданчик для відвідувачів з автостоянкою, штучною водоймою та розкладками з сувенірами для туристів. Сходи на гору нараховують 392 сходинки, вони ведуть на самий верх, до пам'ятника. На прольотах сходів розташовані майданчики для відпочинку. На горі облаштовано майдан перед могилою Шевченка та музеєм.
Як доїхати?
З Києва треба їхати на Обухів, потім через Кагарлик – до Канева. Відстань від Києва до Канева – 133 км, приблизна тривалість у дорозі – 2 год.
З Харкова – через Полтаву – Лубни – Переяслав-Хмельницький, звідти рухатись у сторону Золотоноші, але не доїжджаючи до Софіївки, треба звернути наліво і їхати аж до Канева. Відстань від Харкова до Канева – 479 км, приблизна тривалість у дорозі – 6 год.
Зі Львова варто рухатись у напрямку Буськ – Броди – Дубно – Рівне – Новоград-Волинський – Житомир – Київ, а звідти – на Обухів – Кагарлик – і до Канева. Відстань від Львова до Канева – 667 км, приблизна тривалість у дорозі – 9 год.
З Івано-Франківська до Канева варто їхати по маршруту Тернопіль – Кременець – Дубно – Рівне – Житомир – Київ, а далі – по вже згаданому маршруту через Кагарлик до Канева. І хоча можливо обрати інший шлях до місця призначення, цей, як позначає navizor має значно якісніше дорожнє покриття. Відстань від Івано-Франківська до Канева за таким маршрутом – 640 км, приблизна тривалість у дорозі – 10 год.
З Одеси трасою Київ – Одеса треба їхати у напрямку Києва, але не доїжджаючи до Білої Церкви, треба повернути праворуч і через Рокитне та Миронівку рухатись до Канева. Відстань від Одеси до Канева – 489 км, приблизна тривалість у дорозі – 5 год. 30 хв.
- Музей-оселя родини Івана Франка, місто Калуш (Івано-Франківська область)
Приміщення збудоване в 1935 р. сином брата Івана Франка - Омеляном Франком. В музеї-оселі відкрито чотири кімнати. Перша кімната розповідає про життєвий і творчий шлях І. Франка: фото дитячих років, студентського періоду життя, похилих літ Каменяра. Чільне місце в цій кімнаті займає родинне дерево франкового роду. Друга кімната музею містить матеріали про родину Онуфрія Франка у Підгірках і куток священика, поета і просвітницького діяча Антіна Могильницького, творчість якого високо оцінив Іван Франко. Третя кімната – «Франкова світлиця».
Як доїхати?
З Києва navizor радить їхати через Житомир – Рівне – Львів – Моршин – і до Калуша. Відстань від Києва до Калуша – 685 км, тривалість у дорозі – близько 9 год. 30 хв.
З Харкова – це буде фактично екскурсія Україною із сходу на захід, тому дорога буде однозначно цікавою. Отож, треба їхати через Полтаву – Лубни – Київ – Житомир – Новоград-Волинський – Рівне – Броди – Львів, потім – вниз по карті до Моршина і звідти – до Калуша. Відстань від Харкова до Калуша – 1165 км, тривалість у дорозі – 15 год.
Зі Львова до музею Франка треба рухатись по маршруту Миколаїв – Стрий – Моршин – Болехів – Брошнів-Осада – Калуш. Відстань – 142 км, час у дорозі – приблизно 2 год.
З Івано-Франківська до Калуша – всього 33 км, на яких прийдеться потратити менше години. Тому, якщо ви ще не були у музеї Івана Франка у Калуші – обов’язково з’їздіть подивитися цікаві експозиції з життя письменника.
З Одеси знову ж таки свій шлях треба починати із траси Київ-Одеса до Ставище, потім треба звернути ліворуч і рухатись маршрутом Вінниця – Хмельницький – Тернопіль – Івано-Франківськ. Може трохи задовгий маршрут для того, щоб з’їздити подивитися музей, але це чудова можливість подивитися Західну Україну. Відстань від Одеси до Калуша – 889 км, час у дорозі – 12 год.
- Музей Лесі Українки, місто Київ.
Розміщений у десятьох кімнатах будинку на вул. Саксаганського, 97, в якому мешкала письменниця у різні часи від 1890 до 1910. Експозиція розташована на двох поверхах: на верхньому представлені світлини та матеріали про життя і творчість Лесі Українки та інших членів родини і близьких Лесі Українці людей, рукописи, перші видання творів, особисті речі.
Як доїхати?
З Харкова navizor рекомендує їхати через Полтаву – Лубни до Києва. Сам музей розташований, як уже згадувалось, розташований на вул.. Саксаганського . Вона знаходиться неподалік від Національного університету ім.Т.Шевченка, тому ви легко зможете знайти сам музей.
Зі Львова треба їхати через Броди – Дубно – Рівне – Новоград-Волинський – Житомир – і до Києва. Відстань від Львова до Києва по такому маршруту – 538 км, тривалість у дорозі – близько 7 год.
З Івано-Франківська потрібно їхати до Тернополя – потім до Дубно – і далі – по вже прокладеному маршруту до Києва. Відстань від Івано-Франківська до Києва – 611 км, тривалість у дорозі – близько 13 год.
З Одеси треба їхати стандартною трасою Київ – Одеса до Києва. Відстань від Одеси до Києва – 474 км, приблизна тривалість у дорозі – 5 год.
- Музей-садиба Івана Котляревського, місто Полтава.
Меморіальний комплекс у Полтаві на основі садиби, де 1769 року народився засновник нової української літератури Іван Петрович Котляревський. Садиба-музей є філією Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського, розташовується поряд з Успенським собором, що на однойменному майдані, на названій на честь письменника Івановій горі. Садибу внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України в статусі пам’ятки національного значення.
Музейною установою за домовленістю влаштовуються сюжетно-тематичні екскурсії «В гостях на Івановій горі»: театралізована вистава за участю Івана Котляревського, його літературних персонажів з пригощанням полтавськими галушками.
Як доїхати?
З Києва треба їхати через Бориспіль – Пирятин – Лубни – Решетилівку – і звідти до Полтави. Відстань – 342 км, тривалість у дорозі – приблизно 5 год.
З Харкова до Полтави варто рухатись через Валки і Чутове. Якість дороги по маршруту майже на всій відстані хороша. Відстань – 143 км, тривалість у дорозі – близько 2 год.
Зі Львова до Полтави треба їхати через Дубно – Рівне – Новоград-Волинський – Житомир – Київ, а звідти – по вже прокладеному маршруту до Полтави. Відстань – 880 км, тривалість у дорозі – приблизно 11 год.
З Івано-Франківська треба їхати через Тернопіль – Кременець – Дубно – Рівне – Новоград-Волинський – Житомир – Київ, і звідти – по вже згаданому маршруту. Відстань – 954 км, тривалість у дорозі – близько 12 год.
З Одеси трасою Київ – Одеса слід рухатись до Києва, а звідти – через Пирятин – Решетилівку до Полтави. Відстань – 807 км, тривалість у дорозі – близько 9 год.
5. Літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара, с.Сухе (Кобеляцький район Полтавської області)
Музей-садибу Олеся Гончара облаштовано у невеличкій селянській хаті. Побудували її 1892 року Гаврило і Єфросинія Гончарі. 28 серпня 2000 року відбулося урочисте відкриття літературно-меморіального музею-садиби.
Усі стенди, які є в музеї, інформативно багаті: портрети Олеся Гончара, його життєпис, перелік усіх нагород і звань; світлина рухівської вулички 30-х років, ще чепурної гончарівської хати 60-х років; фотокопії. Під час екскурсії відвідувачі мають змогу почути голос Олеся Гончара.
Окремим острівком експозиції є стіл, який імітує робочий куточок письменника у його київській квартирі. На ньому – друкарська машинка, за якою працював письменник, дзвіночок, яким користувався Олесь Терентійович, коли потрібна була допомога дружини, чорнильниця та ручка з пером, маленький глобус. А ще – настільна книга О.Гончара «Українські народні пісні» і його шкіряна тека, в яку письменник вкладав свої нові напрацювання.
Як доїхати?
З Києва navizor прокладає шлях через Бориспіль – Пирятин – Лубни – Хорол – Решетилівка – Кобеляки – і до с. Сухе, де знаходиться музей. Відстань – 369 км, тривалість у дорозі – майже 5 год.
З Харкова треба їхати через Валки – Чутове, минаючи Полтаву, слід рухатися вниз по карті до Нових Санжарів, а звідти – через Кобеляки до с. Сухе. Відстань – 215 км, час у дорозі – близько 3 год.
Зі Львова через Рівне – Житомир їдемо до Києва, а звідти – по вже прокладеному вище маршруту. Відстань – 907 км, час у дорозі – близько 11 год. 30 хв.
З Івано-Франківська через Тернопіль – Кременець їдемо до Дубне, а звідти – як у «львівському» маршруті до с. Сухе. Відстань – 980 км, час у дорозі – близько 13 год.
З Одеси, як завше, починаємо шлях із траси Київ – Одеса до Умані, потім – звертаємо на Кіровоград – їдемо до Олександрії – Кременчука. А потім звертаємо вправо і їдемо до села Сухе, яке знаходиться не на центральній дорозі (близько 50 км). Відстань – 620 км, тривалість у дорозі – близько 8 год.
- Літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського, м. Чернігів
Це садиба класика української літератури, великого гуманіста і Сонцепоклонника Михайла Михайловича Коцюбинського. Письменник придбав її в 1898 році, коли переїхав з Вінниці. Вона і нині залишається в такому вигляді, який мала за його життя.
Невеликий одноповерховий дерев’яний будинок М.М.Коцюбинського стоїть у центрі подвір’я. На зовнішніх дверях, при вході,- бронзова дощечка з вигравіруваним написом: «Михайло Михайлович Коцюбинський». В кімнатах відтворена обстановка, в якій жив письменник зі своєю родиною. Неповторна духовна аура ніби й зараз живе у цих стінах, приваблює людей. Сюди приходять, аби набратися снаги, творчої енергії, невмирущого духу Коцюбинського. Прості скромні речі, що оточували митця, дають можливість уявити його побут, уподобання, смаки.
Як доїхати?
З Києва до Чернігова всього 142 км, які займуть всього близько 2 год. вашого часу. Їхати до Чернігівського музею треба, не звертаючи, попри Велику Димерку та Козелець.
З Харкова через Полтаву – Лубни – Яготин та Бориспіль треба їхати спочатку до Києва, а звідти – по вже прокладеному маршруту до Чернігова. Відстань – 620 км, тривалість у дорозі – близько 8 год.
Зі Львова треба їхати по маршруту Буськ – Броди – Дубно – Рівне – Житомир – Київ – і по вже прокладеному маршруту до Чернігова. Відстань – 681 км, час у дорозі – близько 9 год.
З Івано-Франківська через Монастириську – Бучач – Микулинці – Тернопіль – Кременець – Дубно рухаємось через Рівне – Житомир до Києва, а звідти – через Козелець до Чернігова. Відстань – 586 км, час у дорозі – близько 7 год.
З Одеси трасою Київ – Одеса треба їхати до Києва, а звідти – по вже прокладеному маршруту до Чернігова. Відстань – 610 км, час у дорозі – близько 7 год.
7. Літературний музей родини Драгоманових, місто Гадяч, Полтавська область
Музейна справа у Гадяцькому районі тісно пов’язана з діяльністю славних земляків: Лесі Українки, Олени Пчілки, Панаса Мирного, Михайла Драгоманова. У музеї нараховується 171 експонат. В основному це експонати, які глибоко розкривають гадяцький період життя і творчості родини Драгоманових.
Як доїхати?
З Києва треба їхати через Бориспіль – Пирятин – Лубни – Миргород – і звідти – до славнозвісного Гадяча. Відстань – 332 км, час у дорозі – близько 4 год.
З Харкова через Пісочин – Валки – Чутове – Артемівка – Зіньків – до Гадяча 222 км, приблизна тривалість у дорозі – 3 год. 30 хв.
Зі Львова через Буськ – Лубни – Рівне – Новоград-Волинський – Житомир, а звідти – на Київ, а звідти – по вже прокладеному маршруту. Відстань – 860 км, час у дорозі – близько 11 год.
З Івано-Франківська треба їхати через Монастириську – Бучач – Микулинці – Тернопіль – Кременець – Дубно – Рівне – Корець – Новоград-Волинський – Житомир – Київ, і далі – до Гадяча. Відстань – 933 км, час у дорозі – близько 12 год.
З Одеси по трасі Київ – Одеса слід рухатися до Києва, а потім – по вже звичному маршруту до Гадяча. Відстань – 787 км, час у дорозі – близько 9 год.
Якщо маєте можливість, обов’язково скористайтеся нашими пропозиціями та завітайте до котрогось із названих музеїв.
Мандруйте тільки добрими дорогами та плануйте маршрути правильно, користуючись сервісом Navizor!