У фіскальній службі Франківщини підсумували результати роботи у 2018


Про результати роботи фіскальної служби області у 2018 році розповіла під час прес-конференції начальник головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За словами керівника фіскальної служби області, завдяки небайдужій позиції платників податків  щодо виконання податкового обов’язку, до кінця року очікується залучити до зведеного бюджету 10,8 млрд. гривень, що більше аналогічного періоду минулого року на 1,85 млрд. гривень. Зокрема, прораховується позитивна динаміка з рентної плати за користування надрами, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, що зараховується до держбюджету та військового збору.

До місцевого бюджету очікується залучити майже 5 млрд. грн., що майже на 18 відс. більше ніж у 2017 році. До Пенсійного фонду планується залучити 4,6 млрд.грн., що на 1,4 млрд. гривень ніж в 2017 році.

Крім цього, Ірина Столярик відмітила пожвавлення у 2018 році бізнесової активності. «Найбільшу активність серед новостворених платників ми спостерігали у вересні, жовтні та листопаді цього року. Так, якщо в першій половині року в середньому щомісяця реєструвалось 550 нових підприємців, то починаючи з вересня їх кількість почала зростати. Так, у вересні  власну справу розпочали 723 підприємці, у жовтні кількість новозареєстрованих платників склала 1945 та  в листопаді – 755, - сказала посадовиця. - Такий «бум» бізнесової активності став результатом широкої роз’яснювальної роботи щодо легалізації трудових відносин та доходів населення, яка активно проводиться фіскальною службою області з вересня п.р. Сподіваюсь, що роботодавці усвідомили усі негативні наслідки нелегального використання праці найманих осіб, і надалі будуть діяти в межах чинного законодавства».

Також Ірина Столярик розповіла про новації податкового законодавства, які наберуть чинності з 1 січня 2019 року, зокрема про збільшення ставок екологічного податку, рентної плати за видобуток нафти та видобуток залізної руди, а також про максимальний розмір ставки земельного податку для лісових земель.

«Суттєві зміни відбулися в механізмі оподаткування туристичним збором, - сказала Ірина Столярик. - З 1 січня 2019 року з'явиться поняття податкового агента для справляння туристичного збору, а перелік та інформація про них оприлюднюються на офіційних веб-сайтах сільських, селищних, міських рад або рад об’єднаних територіальних громад. Розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначатиметься як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Для внутрішнього туризму ставка визначається до 0,5 відсотка, а для в’їзного туризму – до 5 відсотків».