В Калуській міській територіальній громаді зустрілися громади Прикарпаття на семінарі «Стратегічне планування та управління ресурсами в умовах воєнного стану».
Захід організовано Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з Калуською міською радою який ставив за мету обговорити виклики та перспективи місцевого розвитку громад, ознайомитися із стратегічним плануванням як інструментом залучення приватних інвестицій, специфіки управлінням ресурсами, теорією та практикою місцевого економічного розвитку.
«Зараз коли в світі відбуваються геополітичні загострення та посилюється нестабільність, наші територіальні громади як частинки суверенної України повинні шукати нестандартні шляхи та рішення для розвитку своїх економік. Адже коли міжнародна підтримка під питанням, без місцевих економік буде неможливим забезпечення українського війська. Стратегії громад мають бути переосмислені і зроблені рамкові умови для зростання і залучення виробництв, необхідний пошук можливостей для залучення приватних інвестицій. Економічна карта України міняється і ми маємо демонструвати здатність ефективно забезпечувати тил. Для цього є різні і вже освоєні інструменти» зазначив виконавчий директор МАОМС Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук
На семінарі учасники ознайомилися з тенденціями такими як зміна структури економік, зелений перехід, актуальна демографія та роль знань - людського капіталу, цифровізація, перспективи кластеризації.
«Ми бачимо Калуш як екоіндустріальну столицю західної України в 2030 році. Це і є наше основне стратегічне бачення. Ми розробили Стратегію розвитку громади, напрацювали механізми її впровадження, крок за кроком кожен на своєму місці робимо спільну справу. Для розробки Стратегії було пророблено чимало роботи, залучався актив, мешканці, бізнес. В нас щотижнево відбувається нарада релокацій і грантів. І це дає свій результат», - зазначив Андрій Найда, міський голова Калуської громади.
Завдяки правильній стратегії Калуська громада вже залучила 30 нових виробництв, утворила два індустріальні парки (Бондарів і Галіція), громада в рейтингу прозорості міст виросла з 80 до 33 місця.
«Найбільша трудність при розробці Стратегії було досягнути довіри. Громада працює методом гнучкого впровадження. Ми зробили 22 фокус-групи участь в яких взяло 220 учасників. Таким чином напрацювали 167 пропозицій які сьогодні так чи інакше реалізовуються. Засідає комітет з оцінки і моніторингу Стратегії» зазначив Член правління ГО «УФРА», радник Калуського міського голови - Сергій Гумінілович
Учасники також ознайомилися з економічними підходами управління такими як регіональні полюси зростання (на прикладі Землі Бранденбург, Німеччина), просторовим плануванням на прикладі (Поморського воєводства) та управління даними на прикладі вітчизняних геоінформаційних систем який ознайомив з основою роботи в цифрі. Про це розповіла головний спеціаліст управління містобудування та архітектури Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА – Наталія Лисаківська.
Господарі заходу з радістю поділилися практикою співпраці з релокованим бізнесом та можливостями для сільського розвитку. Були запрезентовані цікаві ініціативи які сьогодні працюють в Калуській територіальній громаді. Зокрема мова йде про фермерське господарство «Овочі Слобожанщини» (вирощування овочів, в т. ч. кавунів) яке переїхало в Калуську громаду з Купянська (Харківщина), та ТОВ «Рідна Земля Агро» (в господарстві якого утримується та розводиться майже пів тисячі поголів’я великої рогатої худоби молочної голштинської породи
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!