У Карпатському нацпарку кажуть, що борються зі збирачами моху. Є перші протоколи
У Карпатському національному природному парку любителі «тихого полювання» варварськи знищують рідкісну та цінну рослину - ісландський мох, відомий своїми лікарськими властивостями.
Про цю проблему неодноразово у соцмережах повідомляли активісти і відвідувачі нацпарку.
"Під час останніх походів дуже вразили масштаби збирання (знищення) ісландського моху. Особливо багато таких збирачів ми бачили в районі Смотрича. Якщо декілька років такі промислові збирачі були рідкістю, то зараз вони озброєні граблями, мох вискубують, там же і його сушать, пакують в міхи в промислових масштабах. Практично йде винищення ісланського моху.... Прикро....",- написав франківець Igor Romaniv.
Слід наголосити, ісландський мох росте дуже повільно, збільшуючись в рік на 3 — 5 міліметрів. Кущик в 10 сантиметрів має від народження тридцять років.
Водночас у Карпатському національному природному парку повідомили, що вже тривалий час намагають побороти винищення цієї рослини у високогір'ї - служба охорони парку постійно проводить рейди, слідкуючи за дотриманням природоохоронного режиму. І вже навіть склали перші протоколи.
"Так, нещодавно, фахівці Бистрецького та Високогірного науково-дослідних природоохоронних відділень провели спільний День охорони природи, пов’язаний саме з проблемою промислової заготівлі ісландського моху (цетра́рія ісла́ндська, ісла́ндський лиша́йник). Необхідно відмітити, що дана рослина є складовою частиною рідкісних угруповань, які включені до складу Зеленої книги та, враховуючи сьогоднішні виклики, у цього лишайника є ризик згодом потрапити і до Червоного списку. Тож в ході проведення заходу було складено п’ять протоколів на порушників та вилучено все браконьєрське приладдя",- заявили у пресслужбі Нацпарку.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!