У Києві презентували книгу «Нарис історії ОУН»


У столиці під час традиційних щорічних Бандерівських читань відбулася презентація фундаментальної праці Петра Мірчука «Нарис історії ОУН».

Третє доповнене видання представили відомі дослідники національно-визвольного руху, редактор часопису ОУН «Шлях Перемоги» Віктор Рог, голова Івано-Франківської обласної ради, свободівець Олександр Сич, декан історичного факультету Національного університету імені Тараса Шавченка Іван Патриляк та історик Микола Посівнич, пише Націоналістичний портал.

Перевидана книга Петра Мірчука, як наголосив організатор презентації Віктор Рог, значно доповнена дослідженнями сучасних істориків.

У своєму слові Олександр Сич виокремив актуальність українського націоналізму, який має відповідати умовам сьогодення.

"Нація сьогодні не та, яка була у тридцятих роках. Легендарна праця Петра Мірчука по праву вважається класикою історіографії українського націоналістичного руху. Вперше видана 1968 року в Мюнхені, до сьогодні залишається найґрунтовнішим дослідженням на цю тему", - зауважив Олександр Сич.

Професор Іван Патриляк висловив думку, що книга Петра Мірчука – це найкращий підручник, найкращий курс історії ОУН до 1939 року. Вона висвітлює унікальне явище, як невелика горстка людей змогла заснувати і розбудувати Організацію, що діє до наших днів.

Микола Посівнич, який разом із Володимиром Морозом, Олександром Дарованцем та Володимиром Муравським безпосередньо долучився до перевидання, згадав про багато інших праць Петра Мірчука, але саме цій його книзі судилося стати фундаментальною.

Через доволі невеликий наклад (500 примірників) книга відразу стала бібліографічною рідкістю.

Колориту презентації додала присутність сина автора – Ігоря Мірчука, який прибув на захід із Америки. Він щиро подякував усім, хто долучився до перевидання. Наголосив, що його батько написав книжку на основі архівів, листувань із багатьма творцями національно-визвольного руху. Вона віддзеркалює феномен української визвольної боротьби.

«Нарис історії ОУН» Петра Мірчука розрахований на дослідників історії України ХХ століття, політологів, політичних і громадських діячів, усіх, кого цікавить національно-визвольний рух.