Успіння Пресвятої Богородиці: історія та традиції

Щорічно 28 серпня християни відзначають одне з найважливіших свят – Успіння Пресвятої Богородиці. Цього дня церква згадує кончину Божої Матері Марії і її тілесне вознесіння на небеса.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Слово "Успіння" означає тиху і мирну смерть. У цю дату віряни згадують кончину Діви Марії, яка пережила Ісуса. За біблійними текстами, ангел попередив її про смерть за три дні. Богородиця встигла попрощатися з усіма близькими та подорожніми, які її відвідали, і пішла мирною смертю.
Свято Успіння належить до найстарших Богородичних свят. Вперше його відзначили 431 року в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі. У цей день Діва Марія завершила своє земне життя, а її тіло й душу Ісус Христос забрав на небо. Апостоли поховали тіло Божої Матері, згідно з Її бажанням у Гефсиманському саду – в печері, де спочивали тіла Її батьків і праведного Йосифа. Це друге за значущістю свято Церкви після Воскресіння Христового.
Успіння Пресвятої Богородиці відзначають 28 серпня за нинішнім календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) святкувати його будуть 15 серпня. Це свято вважається одним із двадцяти найважливіших дат у церковному календарі. Для підготовки до Успіння віряни дотримуються досить суворого Успенського посту.
У цей день в храмах відправляється Єрусалимська Утреня – богослужіння, яке здійснюється тільки двічі в році: в страсну п’ятницю і на Успення. Також в церкві ставлять свічку і моляться за здоров'я всіх близьких. Батьки моляться Богоматері за благословення дітей. За народною традицією, на Успіння заготовляють варення і консервацію, прибирають зерно в льохи.
Що не можна робити 28 серпня
-
Не можна ходити босими ногами по росі, адже вважають, що це сльози Богородиці.
-
Не можна вдягати старе чи незручне взуття, бо, як натрете ноги в цей день, то весь життєвий шлях буде в мозолях.
-
Не можна в цей день стригтися, особливо дівчатам.
-
Не можна сваритися, особливо, з родиною.
-
Не можна шити, різати, взагалі користуватися голками, ножами чи ножицями.
-
Не можна працювати та прибирати, прати тощо. Ні вдома, ні на городі чи у дворі.
Народні прикмети цього дня
-
Яка буде погода на першу Пречисту, такий чекай і осені.
-
Якщо на Успіння небо прикрасила Веселка, то осінь порадує теплом.
-
Багато павутини на першу Пречисту віщує морозну і малосніжну зиму.
-
Якщо на Успіння побачити іній, це обіцяє холодну осінь і ранні морози.
-
Туман на Успіння Пресвятої Богородиці обіцяє, що попереду ще буде багато теплих днів, а гриби порадують хорошим урожаєм.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
