Урок мужності для учнів Івано-Франківської ЗОШ№28 (колишньої загальноосвітньої школи-інтернату№1) провели у музеї «Герої Дніпра» учасники народного аматорського хору ветеранів війни та праці «Фронтові друзі».
Семикласники оглянули експозицію музейного закладу та послухали пісні у виконанні хористів, серед яких добре відомі старшому поколінню «Степом, степом…», «Ех, дорогі», «Ветерани, ветерани», «Виростеш ти, сину».
Нині у колективі, розповідає його керівник, заслужений працівник культури України, викладач музичного училища імені Дениса Січинського Віктор Поліщук, є 45 хористів, найстаршому з яких виповнилося 93 роки. З-поміж учасників хору чимало таких, що пройшли стежками війни, зазнали воєнних лихоліть, були в’язнями концтаборів. Школярі познайомилися з Діною Марленко, яка трирічною дівчинкою потрапила у пекло Майданека, та її подругою Євгенією Гайовою, що також пережила жахіття концентраційних таборів. Пройшовши через важкі випробування, жінки не втратили душевного тепла та бажання співати.
«Співаючи сьогодні у хорі, його учасники можуть поспілкуватися, знайти друзів, вилити свою душу, відчути себе потрібними, - каже Віктор Поліщук. – Вони завжди із задоволенням погоджуються на будь-які запрошення виступати. Наша публіка – це колективи шкіл, училищ, інститутів, військових частин».
Спілкування із представниками старшого покоління, загартованого війною та життєвими негараздами, на думку викладача ЗОШ№28 Катерини Чорненької, надзвичайно важливе для сучасних підлітків, які завдяки розповідям про війну, правдивим пісенним рядкам та життєвим невигаданим історіям стають милосерднішими, уважнішими до оточуючих, обережнішими у своїх висловлюваннях і вчинках. «Ми хочемо, щоб був зв’язок поколінь, щоб наші діти отримали урок мужності, загартованості та поваги до старших», - зазначила педагог.
Переслідуючи таку ж мету і долучаючись до виховного процесу, працівники музею «Герої Дніпра» постійно практикують проведення подібних уроків та зустрічей з учасниками воєнних дій різних періодів. Для цього у закладі зібрано багатий ілюстративний матеріал – понад 4 тисячі експонатів. Це бойові прапори, стрілецька зброя, листи, документи тощо. «У наших планах – встановлення мультимедійного проектора, щоб ми могли демонструвати навчальні фільми та кінохроніку, - ділиться подальшими перспективами завідувач філії Національного військово-історичного музею «Музею «Герої Дніпра» Ярема Кваснюк. – Зараз почали працювати над розділом про першу світову війну».
При цьому музейники продовжують роботу зі збору матеріалів про визволення Прикарпаття від німецько-фашистських загарбників.