26 вересня 2013 в конференц-залі інтернет-видання «Бліц-Інфо» відбувся круглий стіл на тему «Євроінтеграційні процеси в Україні: сучасний стан, проблеми та перспективи».
Свою позицію прийшли висловити політолог Олег Білоус, громадський діяч Тарас Случик, президент Івано-Франківської обласної громадської організації «Центр Європейської інтеграції» Геннадій Микитка, голова Івано-Франківської міської організації партії «За Україну» Віталій Перевізник, політолог Ігор Дебенко та заступник голови Івано-Франківської обласної організації «Партії Регіонів» Жанна Дутчак.
«З огляду на наближення Вільнюського саміту, прийняття євроінтеграційних законів, ситуацію в зовнішньо-політичних відносинах України з іншими державами, колектив інтернет-видання «Бліц-Інфо» вирішив розпочати серію обговорень євроінтеграційних процесів з політологами, аналітиками, громадськими діячами та представниками політичних сил Прикарпаття» - пояснює мету заходу Володимир Джигіта.
Про проблему консенсусу між владою і опозицією в питанні євроінтеграції під час свого виступу заявив політолог Олег Білоус.
«Ми маємо унікальне об`єднання фактично всієї політичної еліти України. Це ми бачимо по голосуваннях у Верховній Раді України, на різних політичних дискусіях… Ми робимо принциповий цивілізаційний вибір – ми йдемо у Європу, все більше інтегруємося з Європейським Союзом», - говорить політолог.
На важливості питання звільнення Юлії Тимошенко перед підписанням угоди в Вільнюсі наголосив інший учасник дискусії Тарас Случик.
«Зокрема в останньому своєму спічі Олександр Кваснєвский говорив про те, що він хотів би бачити наступного року в Ялті ( Yalta European Strategy, - авт.), щоб Юлія Тимошенко виступала за цією студією», - розповів громадський діяч.
Іншу думку щодо питання Тимошенко висловив Геннадій Микитка.
«Я не розумію того, чого від Президента вимагають те, що йому не притаманне», - зазначив Микитка та додав: «Коли стоїть питання вступу України в асоціацію чи випустити людину – якісь не паритетні порівняння виходять».
Питання важливості громадської участі в євроінтеграційних процесах, зосереджуючись на потребі тиску на владу від громадян, висловив Віталій Перевізник.
«Треба зробити особливий акцент на тому, що дуже багато залежить від людей, власне від громадян. Треба Європу в собі спочатку знайти чи вибудувати», - наголошує керівник Івано-Франківської міської організації партії «За Україну».
Не розцінювати майбутнє підписання Угоди про асоціацію як заслугу виключно чинної влади закликав Ігор Дебенко, адже Угода про партнерство і співробітництво діє з 1994 року, а в 2008 році було досягнуто принципової згоди, що Україна буде вести дискурс щодо підписання Угоди про асоціацію.
«Зараз стратегічні інтереси Європейського Союзу і стратегічний інтерес України, але тимчасові інтереси політичних еліт, збіглися в часі», - пояснює політолог.
«Наша партія виступає не тільки за асоціацію з Європейським Союзом, але й за членство», - нагадала заступник голови Івано-Франківської обласної організації Партії Регіонів Жанна Дутчак, - Якщо говорити про сучасний стан, Україна знаходиться за крок до підписання Угоди про асоціацію».
Також, молода «регіоналка» висловила думку, що вступ до ЄС не вигідний двом політичним силам – Комуністичні партії України та ВО «Свобода», але націоналісти не можуть вголос про це говорити, оскільки абсолютна більшість їх прихильників підтримують євроінтеграцію. А питання Юлії Тимошенко є актуальним, але не пріоритетним і це визнають європейські чиновники.
Варто зазначити, що всі учасники круглого столу висловили підтримку зближенню України з Європейським Союзом.
Чи не основним результатом обговорення було визначено потребу в максимальному висвітленні всіх аспектів євроінтеграційних процесів. З огляду на це, колектив інтернет-видання «Бліц-Інфо» сприятиме поширенню інформації про євроінтеграційні процеси, а також організовуватиме й надалі подібні заходи для обговорення даної теми.