Співавтор фільму "Катинь. Листи з раю" та автор книги "Година папуги" Олександр Зінченко, який мав представляти стрічку не зміг приїхати на презентацію. Тому представив їх іванофранківцям координатор проекту Консул Республіки Польща в Львові Яцек Жур.
За словами Яцека Жура, події, про які йдеться у фільмі ніхто інший не зможе зрозуміти і "пережити" так, як український глядач, оскільки сьогодні саме наша держава зазнає впливу російської агресії.
Переглянути кінострічку прийшли й представники влади. Зокрема заступник голови ОДА Сергій Адамович зазначив, що для фахових істориків спорідненість доль України та Польщі саме у форматі репресій зі сторони чи Російської Федерації, чи Радянського Союзу, завжди була відома.
«В умовах російської агресії це більш, ніж актуально і якщо раніше ці репресії були чимось віддаленим "історичним міфом", то зараз відчутні і дуже болючі, адже з цим стикається в тій чи іншій формі практично кожен українець. Тому ми відчуваємо біль Польщі у тій ситуації через ту біль, яку ми зараз переживаємо. На жаль на такому «болючому фронті» ми дуже споріднені з нашими польськими друзями. Крім того, частина з розстріляних людей мали українське походження, адже ті розстріляні офіцери жили тут. Тож для Західної України це дуже близька трагедія», - зазначив Сергій Адамович.
Стрічка розповідає про долі розстріляних офіцерів, відтворені зі збережених невідправлених листів, які були знайдені при них під час ексгумації, а також показує сучасних мешканців Катині, які й досі вірять в те, що злочин скоїли німці, передає кореспондент "Бліц-інфо".
Кати з НКВС, закопуючи тіла своїх жертв у Катині, були впевнені, що їхні могили ніхто ніколи не знайде. Проте всупереч їхнім сподіванням, на тілах польських офіцерів були знайдені документи, світлини та листи. Чимало з цих листів дійшли до адресатів лише після розпаду Радянського Союзу. Тоді й була розкрита таємниця катинського злочину.
Коли сім’ї вбитих отримували написані ними листи, вони відчували себе наче їм приходять листи з раю.