Вчора в «Світлиці Мулярова», що в обласному центрі, студенти зі східних та південних регіонів країни навчалися основ писанкарства.
«Наші гості зі сходу та півдня навчаються писати писанки, - коментує кореспондентові Бліц-Інфо викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Уляна Линда. – Це майстер-клас для них, який краще допоможе зрозуміти традиції західної України. Місцеві студенти запросили своїх ровесників відсвяткувати Великдень на Прикарпатті. Сьогоднішній захід – це обмін культурою, традиціями, позитивною енергетикою та святковим настроєм».
Все, що пов’язане з писанкою завжди дуже позитивне, зазначає Уляна Линда. Найкращою в світі вважається космацька писанка. «Але я також вважаю, що найкращою є та, яка пишеться серцем і душею, - продовжує розмову викладач. - Для мене писанка означає певний генетичний код нації. Писанки України відрізняються колористично та семантично, але сама мова одинакова на всій території. Я народилася в горах, знання про писанки передавалися від предків. Зрештою, сама гуцульська культура спонукає до цього».
Насамкінець, викладач розповіда легенду про писанки. «Коли мали розпинати Ісуса Христа, то Матір Божа пішла до Пілата. Нічого не мала, лише несла яйця в оберемку. Хотіла попросити його, щоб він помилував її сина, а натомість віддати йому ці яйця, як символ життя. Пілат відмовив. І тоді ці всі яйця розкотилися по всій землі, перетворившися на писанки. Марія плакала, сльози падали на яйця, відтоді крапельки на писанках символізують сльози Божої Матері».