В Івано-Франківську відкрито представництво правозахисної організації "Об'єднання Богдана Хмельницького"
27 вересня відкрито нове регіональне представництво «Об`єднання Богдана Хмельницького» — в Івано-Франковську за адресою: вул. Грюнвальдска,15. Цього дня відбулась зустріч населення міста з керівниками та правозахисниками «Об’єднання Богдана Хмельницького», які спеціально прибули з Києва, щоб розповісти людям про багаторічний досвід робти організації.
Лідер організації Богдан Хмельницький розповів про власний досвід боротьби з беззаконням та корупцією, про мету створення та історію діяльності правозахисної організації.
«Вісім років тому я стикнувся з кричущою несправедливістю та знущаннями. Я на власному досвіді переконався: чиновники та правоохоронці вдало користуються нашим незнанням законів та власних прав. Це дає їм змогу безкарно обдурювати нас, оббирати, чинити наклеп, позбавлятий майна, родини, здоров’я, а інколи і життя. Шість років наша команда набувала ексклюзивного досвіду ефективної боротьби зі свавіллям і за дотримання законності. Тепер ми готові поділитися цим досвідом боротьби з вами». – підкреслив відомий правозахисник під час презентації.
Голова юридичної компанії «Об’єднання Богдана Хмельницького» Максим Матвійчук розповів про роботу юридичного блоку організації і ту допомогу, яку юристи ОБХ надають людям.
«Ми – непідкупні та незалежні, а отже жоден суддя чи прокурор не можуть нам вказати, що робити по справі. Ми служимо тільки закону і людям, — підкреслив він.
Заступник Голови правління Валерій Товмач поділився таким досвідом боротьби за правду, як проведення акцій протесту. Він запевнив: якщо чиновники ігнорують проблему, акція протеста – дієвий механізм боротьби з бездіяльністю та беззаконням.
«Коли про проблему говорять десятки, сотні, тисячі людей – проблема вже перестає бути особистою – це вже проблема суспільства. Отже, ми пропонуємо об’єднуватися». – стверджує громадський активіст.
На останок свого виступу Валерій Товмач прочитав власні патріотичні вірші. Усі присутні переконались – в «Об’єднанні Богдана Хмельницького» працюють не тількі грамотні професіонали, а й дуже творчі люди, із справжнім болем за долю України.
Керівник інформаційного блоку Василь Крутчак розповів про громадський контроль дотримання законів в судах – унікальну практику, що активно практикує «Об’єднання Богдана Хмельницького». «Це дисциплінує суддів та прокурорів, вони вже не можуть коїти свавілля на очах правозахисників, що добре знають права людини та Закон. До нас щодня приєднуються молоді юристи та правозахисники, бо для них – це чудова практика та стажування», — повідомив Василь.
Також він розповів про журналістські розслідування журналістів «Об’єднання Богдана Хмельницького», як дієвий спосіб не тільки інформування, а й контролю за законністю. «Мета журналістів «Об’єднання Богдана Хмельницького» – не тільки показати, а й добитися усунення проблеми та покарання винних» — додав він.
Про досвід надання проблемі широкого розголосу розповів керівник прес-слубжи «Об’єднання Богдана Хмельницького» Дмитро Комаров. « У нас є великий досвід проведення масштабної інформаційної компанії з метою розповсюдження фактів з порушення прав людини чи підкупності чиновників. Ми не просто пишемо статтю чи знімаємо сюжет, фіксуємо порушення законів в судах чи представляємо докази протиправних дій, ми розповсюджуємо інформацію в інформаційному просторі та притягуємо до проблеми якомога більше уваги – ЗМІ, контролюючих органів, відомих експертів… А це – гарантує вам результат, бо чиновники, від яких залежить вирішення проблеми, вже не зможуть ігнорувати її та будуть діяти у рамках закону» — підкреслив Дмитро Комаров.
В завершенні презентації Богдан Хмельницький акцентував увагу на законності діяльності організації. «Хочу запевнити, що все, що ми робимо по кожному напрямку роботи – ми робимо в межах закону та виключно в інтересах закону та людей», — заявив громадський лідер.
На презентацію зібралися кілька десятків місцевих мешканців. Вони ставили питання щодо отримання правової та юридичної допомоги «Об’єднання Богдана Хмельницького», розповідали про власні проблеми та про факти корупції і порушення законів. Правозахисники консультували людей прямо під час презентації, записували їх на прийом до громадської приймальні.