В Україні влада ввела податок на новонароджених
Під виглядом турботи про породіль, влада хоче обібрати підприємства: з 1 липня набув чинності закон № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України про призначення та індексації пенсії», відповідно до якого підприємства, де працювали породіллі, змушені платити у державний фонд суму в розмірі кількох зарплат жінки - за період допологової та післяпологової відпустки. Саме з цих грошей держава колись, через кілька десятків років, і нарахує нинішнім молодим мамам незначну надбавку до пенсії,
«Насправді, це спосіб держави стягнути з підприємств ще трохи додаткових грошей в Держбюджет сьогодні і зараз, щоб закрити хоч якісь дірки. Таким чином, бізнес оплачуватиме роботу людини, що не працює на підприємстві, а працює в інтересах держави - народжує і виховує дитину, громадянина України». Як інформує "Свобода слова в Україні", про це заявив народний депутат України Олександр Бригинець.
«Це ж ніщо інше як своєрідний податок на народження дитини. Тільки платить його не родина, а роботодавець. Якщо вже владі так треба забрати гроші у підприємців, то хай би змусили підприємства віддавати цей декретно-соціальний внесок (а це, нагадую, кілька зарплат) безпосередньо породіллям одразу по народженню дитини. В післяпологовий період ці кошти точно потрібніші молодим матусям, ніж колись потім», - переконаний О.Бригинець.
Згідно внесених змін до закону, жінки, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах, будуть на цей період застрахованими особами. Ця відпустка – допологова та післяпологова - буде зараховуватися до страхового стажу при призначенні пенсії.
«Як на мене, статус «застрахованої особи» має бути віртуальним - тобто держава за ці місяці мала би сама собі сплачувати страховий внесок за жінку замість підприємства. Адже, як я вже наголошував, в цей час жінка не працює на підприємство, а працює безпосередньо на де ржаву», - наголосив О.Бригинець.
На переконання О.Бригинця, в нинішній ситуації зміни до закону призведуть до того, що невеличкі підприємства, що знаходяться на межі виживання - а таких завдяки податковому тиску і поборам усе більше - в тіньовий спосіб вирішуватимуть проблему зайвих витрат: звільнятимуть породіллю чи зменшуватимуть їй зарплату в останній перед декретом місяць, щоб платити згаданий внесок у меншому розмірі.
Нардеп заявив, що він підготує зміни до цього закону, які покладуть згадані виплати на державу, хоч і розуміє, що нинішня більшість ВРУ їх не підтримає.