Від документування до покарання: В Івано-Франківську говорять про російські воєнні злочини (ФОТО)
Сьогодні, 23 лютого в Івано-Франківську розпочалась ІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Російські воєнні злочини – від документування до покарання».
Впродовж дня участь у конференції візьмуть понад 40 науковців та аналітиків з 14 закладів вищої освіти, наукових інституцій та аналітичних центрів України, Франції, Польщі та Литви, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Під час засідання обговорюватимуть воєнні злочини та злочини проти людяності, що були скоєні збройними силами Московського царства, Російської імперії, СРСР та РФ. Розглянуть перспективи покарання громадян російської федерації за воєнні злочини в Україні, а також правову політику в умовах агресії російської федерації.
Як зауважив модератор конференції, доктор історичних наук, професор, голова ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович, з 11 березня організація спільно з волонтерами навчально-наукового юридичного інституту ПНУ ім. Василя Стефаника документують свідчення про воєнні злочини Росії та порушення прав людини. За цей час вдалось зібрати понад 1000 свідчень.
"Фактично після початку війни ми розпочали записувати свідчення очевидців воєнних злочинів. Спочатку працювали у ЦНАПах, потім у шелтерах. На сьогодні ми охопили 28 населених пунктів Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей. Свідчення збираємо також з відкритих джерел. Щоразу росіяни, як то кажуть, пробивають дно. Вони вдаються й до крайніх форм мародерства - крадуть віконні блоки, переганяють корів тощо. Крок за кроком ми констатуємо те, що відбувається зараз. Сподіваємось, що вкладемо внесок у притягнення Росії до відповідальності та злочинці будуть покарані",- зазначив Адамович.
Голова обласної ради, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Олександр Сич зазначив, що тільки вчасне документування московських злочинів дасть інструмент боротьби проти їхньої тактики - заперечення та дезінформації, та навів історичний приклад:
"Ця тактика не є сьогоднішньою, вона має велику і довгу тяглість. Так звана методичка путіна, яку ще означують звичною для нас назвою "Гібридна війна", є поєднанням чотирьох компонентів: дезінформації, заперечення власної відповідальності, культивування залежності та використання руйнівних технологій. Їх комплексне застосування дає вражаючий результат. Якщо порівняти аналіз Макмастера і значно раніших авторів, то можна прийти до висновку про тривалий історичний генезис таких методів.
До прикладу, у 1959 році у Мюнхені загадково на порозі своєї квартири помер провідник ОУН Степан Бандера. Українська міграційна та німецька преса декілька років була сповнена багатьох чуток і гіпотез про причину цієї смерті. Таємниця розвіялась 1961 року, коли властям західної Німеччини розповіли, що агент Богдан Сташинський за наказом голови КГБ Олександра Шаляпіна вбив Бандеру, а перед тим Лева Ребета за допомогою спеціально сконструйованого пістолета, що безшумно стріляв ампулами ціанистого калію, не залишаючи жодних слідів. Німецькі дослідники поєднали вбивство Бандери, Петлюри та Коновальця і прийшли до висновку що це всього, цитую "декілька ланок у дуже довгому ланцюгу політичних вбивств, які здійснюються совєцькими спецслужбами". Аналізуючи ці три вбивства, Степан Ленкавський дійшов до висновку, що хоч вбивства і вчинені у різний період, вони мають шаблонний характер. Якщо їх порівняти з нинішніми злочинами путінського режиму, то знову ж таки можна побачити шаблонність",- пояснив Сич.
Голова облради додав, що такий же шаблонний характер мають московські методи не тільки індивідуальних, а й масових злочинів.
"Кремлівські керівники тривалий час також шаблонно використовують знаний у політичних технологіях метод щеплення. Тобто напередодні вчинення злочину - у його підготовці звинувачують жертву. Таку тактику вони застосували під час використання їхнім союзником Башаром Асадом хімічної атаки із використанням газу у Сирії, від чого загинуло понад 70 цивільних. Напередодні цієї операції москва розгорнула широку інформаційну кампанію, стверджуючи, що за даними їхньої розвідки таку зброю мають застосувати угрупування ісламських бойовиків. Аналогічно у розпалі війни в Україні кремлівське військово-політичне керівництво нагнітає істерію навколо можливого застосування ядерної зброї під час війни в України. Водночас поширює чутки про підготовку українським урядом підриву так званої брудної бомби. Все по аналогії. У підсумку можемо констатувати, що практика системного використання сучасної московської держави злочинів у якості інструмента своєї політики і їхнього приховування методу - заперечення своєї вини та широкої дезінформації, мають тривалий історичний генезис ще від совєцької імперії",- підсумував доктор політичних наук.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!