Від початку року на Прикарпатті зафіксували чотири випадки торгівлі людьми


Виконавчий директор БО «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич представила результати громадського контролю щодо виконання заходів з протидії торгівлі людьми в області за період 2018р. – перше півріччя 2019 р.

Звіт оприлюднила на засіданні Міжвідомчої ради Івано-Франківської облдержадміністрації з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

Наталя Козакевич звернула увагу на те, що в обласних та районних програмах соціального захисту населення такий напрям роботи, як боротьба із злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми, не включений.

Однак впродовж 2018 року зареєстровано 8 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, 10 особам повідомлено про підозру, 2 справи направлено до суду. 2 особи перебувають в розшуку. У першому півріччі 2019 року зареєстровано 4 злочини, повідомлено про підозру 5 особам, 6 справ направлено до суду. 3 особи перебувають у розшуку. Вироки відсутні, справи розглядаються в судах.

Впродовж досліджуваного періоду до відповідальних підрозділів державних адміністрацій із заявами про встановлення статусу звернулося 12 осіб, які вважали себе постраждалими від торгівлі людьми, в т. ч.10 осіб у 2018  році та 2 особи у І півріччі 2019 року.