Щодня переробляє до 40 тонн молока: Як прикарпатське підприємство виготовляє натуральну "молочку"
Підприємці з різних областей України продовжують знайомитись з прикарпатськими фермерствами та обмінюватись досвідом. Це вже третій бізнес-тур у рамках проєкту «Розвиток бізнес сектору України».
Так, днями кореспондентка Бліц-Інфо разом з бізнесменами навідалася в Угринів до приватного підприємства "Рідна земля", яке єдине в регіоні має ферму та молокопереробний цех, де щодня переробляється до 40 тонн молока.
За словами власника компанії Володимира Слободяна, їхня продукція виготовлена із власної сировини та налічує 18 видів продукту.
«Перевагою нашого підприємства є те, що ми самі виробляємо для себе молоко, а для корів - корми. Існує так званий ланцюг: вирощуємо корми для худоби, корова дає молоко, тоді воно приїжджає на завод і переробляється. Таким чином ми від поля до столу людини забезпечуємо повний технологічний цикл, за який підписуємося. Зараз на ринку є тільки 20% натуральної "молочки". Не побоююсь цього сказати, але ми одні з тих, хто реально робить натурпродукт»,- ділиться Слободян.
Володимир Слободян
Компанія розпочалась з сільського господарства у 2003 році, тоді фермер взяв землю на Рогатинщині. Потім збільшив земельний банк і у 2010 році придбав корпоративне право на одне із підприємств. Тоді воно називалось "Рідна Земля" і так є по цей час.
«Ми купили 100 корів, почали вкладати кошти, розвивати поголів’я. Таким чином сьогодні в нас 1450 голів, з них 800 - дійних. У 2018-2019 роках ми ввели в експлуатацію новий сучасний комплекс по американській і німецькій технологіях. А у 2014 році прийняли рішення про будівництво першого невеличкого молокопереробного цеху на одну тону молока»,- розповідає власник компанії.
З роками цех видозмінювали: на три, п’ять, десять тонн. Зараз є 40. У результаті за годину підприємство здатне переробити п’ять тонн молока, а за робочу зміну - до 40.
Читайте також: Як на Коломийщині виготовляють карпатські чаї і корисні цукерки
Молокопереробний цех
За словами Володимира Слободяна, увійти на ринок з натуральним продуктом було надзвичайно складно. Причина в тому, що такий продукт хоче довго стояти та має малу маржинальність.
«Мережі хочуть багато бонусів, ретро-бонусів за вхід. Через це їх першочергово цікавлять продукти, які дуже багато продаються в Україні, а якщо ти маленьке й локальне підприємство, то не можеш показати цю продажність в Україні. По-друге - у тебе короткий строк придатності. Це теж відлякує окремі мережі. І третє - це повернення коштів протягом 36 днів, з моменту як ти відвантажуєш товар, і 100% повернення. Тобто якщо наш продукт прокис, ми зобов’язані його поміняти. А маржинальність цього бізнесу доволі низька - 10%. Якщо повернення зашкалює понад 5%, то можемо працювати інколи навіть у 0»,- пояснює фермер.
Читайте також: Робота для 700 людей: Як з Городенківщини до Європи експортують заморожені ягоди
На початку бізнесу компанія продавала "молочку" на місцеві молокозаводи та торгувала на ринках. Тоді у літній період вдавалось продавати тонну-півтори молока в день, а у зимовий - 3-4 тони. Зараз же підприємство має на Прикарпатті 22 фірмові точки у магазинах.
Унікальністю такого молока є ще й те, що підприємство єдине в Україні, хто бактофугує його. За словами Слободяна, у цеху розташована машина, вартістю 150 тисяч євро, яка очищує молоко. Загалом на молочній переробці є 25 працівників, на фермі - 70, а у сільському господарстві - близько сотні. У мріях фермера збудувати цех з виробництва твердих сирів. Зокрема, крафтових.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!