Відпочинок у Карпатах. У гори на трамваї


Ідеальна подорож для тих, хто полюбляє спостерігати чарівні пейзажі з вікна затишного вагона у компанії найкращих друзів або зі своєю коханою людиною.

Трамвайчик неспішно повезе вас мальовничими місцями через казковий ліс з бурхливими гірськими річками, що серпантином звиваються вдалині, до зелених вершин, які нависають над самісіньким поїздом, пише Бліц-Інфо з посланням на igotoworld

«На вас чекають: мінеральні джерела, водоспади, висячі болота та багато вражень»

«Карпатський трамвайчик» вважається одним із найбільш екологічно чистих видів транспорта. Його вузькоколійна залізниця була прокладена на території Долинського району Івано-Франківської області ще в 1898 році для перевезення деревини. А з 2003 року дорогу використовують в туристичних цілях.

Трамвайчик має вагон СВ з м'якими комфортними сидіннями і вагон-кабріолет, в якому є дах, а стіни на рівні вікон зрізані.

«Порада: для найкращих фотознімків обирайте вагон-кабріолет – буде трохи вітряно, але потім ви зможете похвалитися чудовими фотографіями»

Туристам пропонують два варіанти екскурсії по карпатским місцям. Перший маршрут назвається класичним, про нього ми розкажемо більш детально. Другий маршрут проходить за вісім годин й називається гірським, але на нього приймаються групові замовлення від 40 чоловік.

Зазвичай «Карпатський трамвай» здійснює класичну чотирьохгодинну екскурсію, яка проводиться щосуботи та неділі о 11:00 в селищі міського типу Вигода та завершується у цьому ж селищі о 15 годині. Маршрут пролягає вздовж берегів чистої гірської річки Мізунка, повз гору Церковище. Перша зупинка проходить біля пам'ятника знаменитого українського поета Івана Франка, де гід розповість мандрівникам місцеві легенди й перекази.

«Сюрприз: під час екскурсії ви можете зустріти музикантів. Будьте готові танцювати запальну "Гуцулочку"»

Потім дорога пролягає через заповідник загальнодержавного значення «Ширковець», мости і болота, до гори Монастир, яку легко впізнати за великим дерев'яним хрестом, встановленим на її вершині. Далі – зупинка біля мінерального джерела «Горянка», що в селі Новий Мізунь. Тут мандрівники можуть відпочити і вдосталь напитися кришталево чистої води з джерела. За бажанням можна зазирнути до місцевої кав’ярні та спробувати справжніх карпатських делікатесів. Після невеликої зупинки трамвайчик біжить по рейках до чарівних Мізунських водоспадів. Русло річки Мізунки дуже широке з великою кількістю порогів, які створюють цілу серію мальовничих каскадів і водоспадів.

«Коли можна покататися на «Карпатському трамвайчику»: в будь-яку пору року! Попереду зима – білосніжні схили Карпат обов'язково припадуть вам до душі!»

Далі класичний маршрут «Карпатського трамвайчика» приводить пасажирів до мальвничого карпатського урочища Дубовий Кут. Тут гід оголошує півгодинну перерву, в програмі – підйом на простору лісову галявину та екскурсія по повітряним мостам. Це остання зупинка, трамвай маневрує, переходить на інший шлях і вирушає назад.

«Ціна: поїздка класичним маршрутом обійдеться в 50 гривень»

Селище Вигода розташоване в 125 кілометрах від Львова. Автобуси відправляються з головного залізничного вокзалу, дорога займає 3 години. Також до Вигоди можна дістатися на мікроавтобусі з Івано-Франківська, відстань – 75 кілометри.