Війна з вітряками: В Івано-Франківську провели черговий рейд щодо протидії стихійній торгівлі
В Івано-Франківську регулярно виникають стихійні ринки торгівлі. Найчастіше вони зустрічаються біля «законних» базарів та ринків та в центральній частині міста. Звичайно, ні одна з таких торгових «точок» привабливості Івано-Франківську не надає.
Виправити ситуацію намагається рейдова група, створена за розпорядженням міського голови. До неї входять представники управління торгівлі та громадського формування з охорони громадського порядку «Штаб», УМВС міста Івано-Франківська, інспектори КП «Муніципальна інспекція з благоустрою» та інші.
Взяти участь в одному із таких щоденних рейдів вдалось кореспонденту «Бліц-Інфо».
Перевірка із виявлення «точок» стихійної торгівлі проводилась на вулиці Дністровська, де знаходяться одразу кілька івано-франківських ринків. Представники влади розпочали складання протоколів на продавця шапок, що торгував прямо під торговим центром «Меркурій».
Як виявилось, ніяких дозвільних документів на торгівлю він не мав. Але це не завадило підприємливому чоловікові доволі войовничо виступити проти представників рейду. Своїм галасом йому навіть вдалось налякати дівчину-міліціонера, яка й мала складати протокол.
На думку пана Гавкалюка, а саме так представився продавець шапок та кашкетів, забороняти йому торгувати на цьому місці немає сенсу.
«Торгую тут близько 8 років і минулому мав дозвіл. Але зараз на це місце його не видають. Знаю, що моя торгівля незаконна і не відмовляюсь сплачувати штрафи. Зауважу, що завчасно знав про рейд, але не хочу ховатись. Але не можу зрозуміти, чому протоколи складають тільки на мене і не чіпають моїх конкурентів», - пояснив пан Гавкалюк.
Як розповів кореспонденту «Бліц-Інфо» присутній на рейді начальник громадського пункту охорони правопорядку №9 Василь Климчук, протоколи саме на цього чоловіка складались неодноразово.
«Але ніякого упередженого ставлення немає. Ми не раз пропонували Гавкалюку змінити місце продажу та перейти на один із найближчих ринків. В Івано-Франківську є 17 базарів, на яких близько 30% вільних місць. Але він категорично відмовляється. Тому й складаємо щоразу протоколи», - зауважує Василь Михайлович.
Щодо недалеких «сусідів» підприємця-крикуна, то скласти на них на приписів, ні протоколів не вдалось. Побачивши представників рейдової групи, вони покинули свій крам та втекли.
Василь Климчук зазначає, що такі ситуації не поодинокі.
«Продавці тікають, покинувши товар, або збирають його, і немає можливості скласти на них протокол. Хіба попадаємо, коли вони ще не встигають це зробити. Варто зауважити, що ми не маємо законодавчого права вилучати товар. Якщо б систематично проводились вилучення товарів і доводили справу до суду, то такої проблеми, як стихійна торгівля взагалі не було б», - вважає начальник ГПОП №9.
За словами пана Климчука, ще одна велика перешкода в боротьбі з несанкціонованою торгівлею – неправдиві дані продавців, вказані в протоколі.
«Міліція зараз немає можливості оперативно перевірити дані правопорушника, як колись,через адресне бюро. І це практично зв’язує нам руки. Адже продавці цим постійно користуються та вказують неправдиві дані. А такі протоколи адмінкомісія не розглядає, тобто наша робота була марною. До прикладу, вчора продавець шапок назвався Гарматюком, а сьогодні - Гавкалюком представився», - скаржиться Василь Климчук.