Водію з Франківська після важкої ДТП та чотирьох інфарктів пересадили серце
6 Червня 2025, 18:47
Іванофранківець Іван — все життя працював водієм. Після важкої ДТП та чотирьох інфарктів його серце здалося.
Коли звернувся до нашого Центру і обстежився, стало зрозуміло, що єдиним шансом для нього буде трансплантація. Очікування донора тривало два роки. Стан Івана кілька разів ускладнювався. Але серця він дочекався. Операцію провели наші кардіохірурги всередині травня.
6 червня у світі відзначають Всесвітній день трансплантології, що присвячений важливості донорства та трансплантації органів. День є нагадуванням про людей, які отримали новий шанс на життя завдяки трансплантації, а також про донорів та їхні родини, які зробили неоціненний вчинок.
Трансплантація на сьогодні є єдиним методом лікування ниркової, печінкової, серцевої, легеневої та підшлункової недостатності у термінальній стадії.
Переваги пересадки органів співіснують із ризиками самої операції, а також , з імунологічними ризиками, які мають гальмуватися імуносупресивними препаратами пожиттєво.
Згідно з міжнародною статистикою, люди з пересадженими після трансплантації органами можуть прожити десятки років. Попри те, що життя людини після пересадки органів потребує дотримання певних правил, пацієнти повертаються до життя, яке майже не відрізняється від життя людей, яким трансплантацію не проводили: навчаються, працюють, займаються спортом та навіть народжують дітей.
"Сьогодні в Україні вже успішно пересаджують нирки, печінку, серце, легені, підшлункову залозу. Нам є чим пишатись та водночас є до чого прагнути – переймати та впроваджувати досвід європейських та американських колег, які завдяки трансплантації щороку рятують не тисячі, а мільйони людей", - кажуть Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова