ВР передала "військовий" ПДФО до Держбюджету. Як голосували обранці з Прикарпаття


Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, яким пропонується переспрямувати ПДФО з забезпечення військових з місцевих до державного бюджету.

Документ підтримали 253 нардепи. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, ціна питання в цьому і наступному році для загального Бюджету від законопроекту №10037 становить: 214,7 млрд грн. на військові видатки.

З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).

При цьому, додав Железняк, з 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан «військове ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:

45% - ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн)

45% - Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн)

10% - розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

Окрім того, з 1 січня доходи Дорожнього фонду спрямовуються в загальний фонд держбюджету і спрямовуються на потреби оборони.

Як повідомила голова бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа, "звичайне ПДФО" залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення).

За її словами, згідно із законопроєктом, у 2024 році реверс не вилучається з усіх громад, також у 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями, а села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз тільки міські громади можуть здійснювати).

При цьому залишки на рахунках ОМС (органів місцевого самоврядування) можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо.

Бліц-Інфо проаналізував, як голосували за цей законопроєкт народні обранці з Прикарпаття.

Олександр Матусевич (Слуга народу) - за;

Володимир Тимофійчук (Слуга народу) - за;

Оксана Савчук (позафракційна) - відсутня;

Едуард Прощук (Слуга народу) - відсутній;

Ігор Фріс (Слуга народу) - відсутній;

Василь Вірастюк (Слуга народу) - за;

Олена Вінтоняк (Слуга народу) - за;

Роман Мулик (Слуга народу) - за;

Олег Марусяк (Слуга народу) - не голосував;

Василь Мокан (Слуга народу) - утримався;

Олег Синютка (Європейська солідарність) - утримався;

До теми: ВР не підтримала вилучення «військового» ПДФО. Як голосували нардепи з Прикарпаття

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!