Всеукраїнський футбольний турнір імені Богдана Дебенка пройшов у Франківську (ФОТО)
Протягом трьох днів в Івано-Франківську змагалися юні футболісти з різних міст України - це «Волинь» Луцьк, «Десна» Чернігів, «Буковина» Чернівці, «БР-ВІК» Володимир Волинський, академії СДЮСШОР «Прикарпаття», «Ревера 1908», «Ліцей-Вікторія»
Цьогорічні змагання - одинадцяті за ліком. Турнір проводять серед дитячо-юнацьких команд. Цьогоріч це гравці 2011 року народження й молодші, пише "Бліц-Інфо".
У фіналі зійшлися франківська "Ревера 1908" та "БР-ВІК" з Володимира Волинського. Матч завершився нічиєю 2:2, тож переможця турніру визначали серією пенальті. 4:2, перемога за "Реверою 1908". Друге місце за "БР-ВІК" з Володимира Волинського, "срібло" - за командою з Луцька.
Нагородження переможців та урочисте закриття турніру дещо зіпсував раптовий дощ. Попри те, трьом кращим командам син Богдана Дебенко Ігор спільно із співорганізатором турніру Дмитром Гуменяком та міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківом вручили медалі та кубки. Також нагородили найкращих футболістів - кращого гравця, воротаря, захисника, півзахисника, нападника та бомбардира.
Дмитро Гуменяк був вихованцем Богдана Дебенка. Каже, що великою заслугою цього тренера було вміння адаптувати своїх підопічних до дорослого спорту.
"З його авторитетною думкою постійно рахувалися, а слову – вірили. Його вихованців радо приймали у різних колективах, оскільки це була своєрідна гарантія якісної роботи. Приємно, що більшість його випускників залишили помітний слід у місцевому футболі, а частина із них, ті, на кого він найбільше сподівався, на кого покладав особливі надії – досягли помітних успіхів на професійному рівні", - пригадує Дмитро Гуменяк.
Проведення турніру стало можливим завдячуючи допомозі організаторам очільників та представників тренерсько-викладацького складу СДЮСШОР "Прикарпаття".
Значущими і дієвими для долі змагань юних футболістів стали насамперед жести доброчинності вдячних вихованців, а також прихильників ігрового й тренерського таланту Богдана Дебенка, зокрема Ігоря Гогіля, Дмитра Гуменяка, Тараса Супика, Руслана Попадинця, підприємця-братківчанина Володимира Ковалюка та інших.
Довідково:
Легенда прикарпатського футболу Богдан Дебенко виступав за франківський "Спартак" та "Прикарпаття", а також за декілька інших команд Франківщини та інших областей. Колеги згадують його як майстерного форварда таранного типу, який володів гольовим чуттям, потужним і точним ударом.
Богдан Дебенко грав у складі команді "Спартак", опісля перейшов в івано-франківський "Локомотив". У 1982 році він вступає на навчання до тернопільського педагогічного інституту, де також виступає за команду "Буревісник". Опісля повертається в команду "Прикарпаття", де проводить п’ять сезонів – з 1983 по 1987 роки. За цей час він стає справжнім лідером команди, її бомбардиром. Загалом на рахунку Богдана Дебенка, що виступав під дев'ятим номером, понад 150 матчів, в яких він 36 разів вражав ворота суперників. За цим показником він входить до першої трійки бомбардирів команди "Прикарпаття". Опісля він виступав за команду "Маяк" із Підгір'я, а потім "СКА-Карпати".
Після завершення футбольної кар’єри Дебенко почав тренувати юнацьку команду івано-франківського "Автоливмашу". Як тренер, Богдан Дебенко приводив юнацькі команди до золотих медалей області.
Після травми й тяжкої хвороби помер у віці 36 років.