Як прикарпатцям не потрапити на гачок шахраїв


Мобільні телефони не лише полегшили спілкування між абонентами, але і породили такий вид злочину, як телефонне шахрайство. Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого.

Аферисти використовують дві схеми: перша-телефонують абоненту під виглядом працівників міліції і кажуть, що його близька людина скоїла злочин і потрапила до міліції та аби залагодити справу вимагають гроші; друга – аферист називається працівником банку і просить вказати йому код банківської карточки, начебто з метою щось там перевірити або підтвердити переказ коштів за купівлю-продаж товарів через Інтернет.

Запам'ятайте! Нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо у телефонному режимі. Чи то шахрай називається співробітником служби безпеки банку і просить назвати пін-код, а чи представляється працівником міліції.

Перш ніж переказувати комусь гроші, з’ясуйте, де знаходиться близька людина, за порятунок якої у вас просять винагороду. Паралельно телефонуйте за номером «102», або прийдіть у відділок міліції й поцікавтесь, чи затримували людину, про яку йдеться. Усі затримання фіксуються і вам негайно дадуть відповідь.

І наостанок: якщо ви все ж стали через власну необачність жертвою шахраїв – негайно звертайтеся до міліції. Чим раніше ви повідомите про злочин, тим більша ймовірність того, що правоохоронці знайдуть шахрая.