Як відкрити невеликий магазин роздрібної торгівлі
У сучасному світі багато споживачів думають про онлайн-покупки, коли чують термін “роздрібна торгівля”. Хоча невеликі роздрібні торговці досягають успіху в Інтернеті, все ще існує ринок для звичайних роздрібних магазинів. Більшість компаній також підтримує онлайн-присутність, але фізичний магазин надалі є важливим для ефективного ведення бізнесу.
Якщо ви давно мріяли відкрити свій магазин, тоді ви в правильному місці. З цієї статті ви дізнаєтесь, як відкрити невеликий магазин товарів, що для цього потрібно зробити та які навички здобути, щоб зробити успішний бізнес.
Ідея та бізнес-план
До відкриття справжнього магазину, необхідно подумати над вашою концепцією, а також зробити бізнес-план. Це вам допоможе краще уявити, що саме ви хочете, які треба ресурси для втілення ідеї, яка потрібна команда.
Ось декілька питань, про які варто подумати:
Що ви будете продавати?
Кому ви це будете продавати?
В якому ціновому діапазоні ви плануєте працювати?
Хто ваші конкуренти?
Які вам потрібні спеціалісти в команді?
Є десятки інших запитань, на які потрібно знайти відповіді, але відкрити роздрібний магазин — це як відкрити будь-який інший бізнес. Ви повинні визначити, що ви хочете продавати і хто становить вашу цільову аудиторію. Важливо створити роздрібний магазин, який задовольняє потреби реальних клієнтів.
Після аналізу ваших цілей, а також конкурентів, можна переходити до розробки своєї стратегії конкуренції. В чому буде ваша “фішка”? Конкурентна перевага повинна бути фундаментом вашої маркетингової, а також комунікаційної стратегії.
У бізнес-план також варто включити всі свої витрати. Створіть список постійних і змінних витрат, які можуть вплинути на магазин. Мало обдумати потенційно успішну ідею, треба ще створити максимальну кількість гіпотез, які можуть бути обов’язкові витрати, а які витрати можуть виникнути теоретично чи навіть непередбачувано. Може статися так, що кошти на відкриття звичайного магазину занадто великі, але наявних грошей вистачить на відкриття онлайн-точки.
Концепція магазину
Це теж один із основних кроків під час формування вашої стратегії. Концепція — це те, що ви будете робити, які товари продавати та як себе подавати. Концепція виникає з ваших цілей, ваших навичок, а також інформації зібраної під час дослідження ринку. Що можна зробити:
магазин свіжих продуктів,
магазин консервованих товарів,
магазин алкогольних напоїв,
магазин солодощів,
магазин делікатесів і товарів, яких немає в великих супермаркетах,
магазин сирів, тощо.
Після того, як ви визначитеся з типом продукції, яку хочете продавати, вам потрібно подумати про послідовне позиціонування. Цей важливий крок дозволяє підтвердити унікальність вашої пропозиції. За чим люди будуть йти саме до вас? Яка буде ваша ключова перевага (ціна, доступність, можливість купувати оптом, можливість замовити товар з доставкою додому, безкоштовна доставка і т.д.)?
Назва магазину
На додаток до інших основ, пов’язаних зі створенням бізнес-плану, знайдіть час, щоб вибрати гарну назву компанії. Розмірковуючи над тим, яку обрати назву, слід враховувати кілька факторів.
значення – ім’я має мати певне значення з точки зору клієнта. Це значення може розвинутися з часом, але вам потрібна назва бренду, яку впізнають клієнти,
простота – шукайте відносно короткі назви, які легко вимовити і запам’ятати. Якщо ваш бренд важко вимовити, чи назва надто довга або асоціюється з чимось іншим, це, ймовірно, не найкраща назва для цілей брендингу,
унікальність – не вибирайте назву, близьку до назви ваших конкурентів. Шукайте щось оригінальне та автентичне, що покаже сутність саме вашого бізнесу.
Звичайно, добра назва — це не гарантія успішного бізнесу, але це теж важливий елемент одного цілого, що буде працювати на ваш імідж, сприяти позиціонуванню на ринку.
Елементи унікальності та доданої вартості
Успіх в роздрібній торгівлі часто відбувається завдяки так званій “доданій вартості”, тобто чомусь, чого немає у конкурентів. Зазвичай це унікальний досвід від взаємодії з вашим брендом чи товарами, які клієнти можуть отримати, якщо звернуться саме до вас. Найпопулярніший трюк багатьох магазинів — це дозвіл клієнтам скуштувати продукти, перш ніж купити.
З огляду на зручність онлайн-покупок, звичайні магазини повинні якось заохочувати людей в них заходити, тому унікальний досвід може втілюватися у дизайні магазину, упаковки чи пакування. Це також може бути можливість отримати бонуси чи знижки за покупку товарів в магазині. Постійне пропрацьовування персоналізації товарів і магазину — це те, що допомагає розширювати клієнтську базу та покращувати враження клієнтів від товарів.
Маркування харчових продуктів
Один з методів успішної персоналізації товарів — це упаковка та інші деталі, через які клієнт може більше дізнатися про продукт та прийняти рішення про покупку. Такою деталлю може стати маркування продуктів, етикетки в одному стилі, які ефективно інформують про склад, дату виготовлення, кінцеву дату споживання і т.д.
Одним із найпоширеніших методів маркування харчових продуктів є метод струменевого друку етикеток. За допомогою цього методу можна маркувати продукцію безконтактно, чисто, з високою роздільною здатністю. Продукти можна ідентифікувати за допомогою попередньо надрукованої етикетки, розміщеної безпосередньо на товарі або за допомогою системи друку та нанесення, яка друкує та автоматично накладає етикетку на товар. Маркувати можна всі види харчових продуктів: бакалійні товари, пакети з пластівцями, йогурти, сири, скляні банки, банки, тістечка, пластикові або скляні пляшки, продукти, що зберігаються при низькій температурі, тощо.
Ribbon Ua пропонує цифровий рулонний друк етикеток для магазинів роздрібної торгівлі будь-якої спеціалізації. Головна перевага полягає в наявності великих запасів сировини, тому є можливість створити рулонні етикетки в будь-якій кількості за короткий термін.
І на завершення…
Щоб відкрити роздрібний магазин, спочатку потрібно проаналізувати свою цільову аудиторію. Коли ви вирішите, кому ви продаєте та що їм продаєте, почніть шукати місце та перевіряти юридичні вимоги, почніть закупати торгівельно обладнання, таку як принтер чеків, принтер етикеток. Знайшовши місце розташування та виконавши юридичні та фінансові зобов’язання, подивіться на різні маркетингові канали, які можуть найкраще працювати для вашого бізнесу.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!