Як звучить Гуцульщина. Історія майстра музичних інструментів
У шість років він змайстрував свою першу сопілку, а у 12 - скрипку.
Майстер народних гуцульських музичних інструментів Михайло Тафійчук усе життя захоплюється музикою, пише Суспільне.
Сопілки, дудки, цимбали, скрипки, трембіти, бубни та ліри - таке розмаїття інструментів виготовляє чоловік на замовлення.
У 14 років Михайло Тафійчук почав вчитися ковальству. Майструвати музичні інструменти навчився самостійно. Каже, спостерігав за іншими музиками. Зараз Михайло вміло грає на усіх своїх інструментах.
"Зараз люди молоді цим не цікавляться. Ніхто не вміє навіть оце грати. Колись хлопці завжди носили із собою сопілку в кишені. Грали десь на косовиці", - говорить Михайло Тафійчук.
Люди з різних країн світу замовляли у Михайла інструменти. Багатьом чоловік відмовляв.
Для своїх інструментів майстер використовує різну деревину. Іноді Михайло витрачає кілька тижнів на те, щоб знайти потрібне дерево. Потім майстер готує матеріал для роботи.
"Наприклад, дерево на цимбали, на ліру, на скрипку треба виварювати, вистоювати, аби висихало. Коли виварюється, то з нього природні смоли усі виходять", - розповідає Михайло Тафійчук.
Одне із досягнень майстра - трембіта завдовжки понад 10 метрів. Крім того, вісім трембіт чоловік виготовив на замовлення співачки Руслани для виступу на Євробаченні у 2004-му році.
"Я не вирішував, що буду від цього жити або щось таке. Я просто любив таке і робив", - додав Михайло Тафійчук.
Своє ремесло чоловік передав синам. Один із них зараз виготовляє цимбали. Також із трьома синами чоловік створив "Сімейний ансамбль Тафійчуків".
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!