До Нового року залишаються лічені дні і майже кожен іванофранківець задумується, як прикрасити дім та ялинку до свята. У хід йдуть новорічні іграшки, дощики та електричні гірлянди. Обираючи останні потрібно бути дуже обачним, адже аварійні чи неякісні гірлянди можуть стати причиною пожежі! Тоді вже точно буде не до свят.
Із запитаннями як правильно обрати гірлянду, які безпечніші у використанні та які обирають іванофранківці, кореспондент «Бліц-Інфо» вирішив поцікавитись на івано-франківському новорічному ярмарку.
Продавець Любомир розповідає, що серед найпоширеніших на прилавках івано-франківських ринків та магазинів є гірлянди з лампами розжарювання та світлодіодними лампочки.
«Перші є дешевшими - від 10 гривень за 100 «вогників» до 60 за 500. Але їхнім значним недоліком є те, що вони мають здатність перегоряти. Клієнти часно називають їх «одноразовими». Крім того вони під час роботи нагріваються, а це може призвести до пожежі. Діодні хоч і трохи дорожчі, від 30 гривень за 100 лампочок до 160 гривень за 500, зате набагато надійніші. Адже при використанні вони не нагріваються і при дотику до легкозаймистої поверхні ніякого «ефекту» не буде. Загалом вони міцніші з спеціальним, просиліконеним дротом» - запевняє продавець.
За словами пана Любомира, у використанні довше працюватимуть також світлодіодні. Щодо виробництва святкових гірлянд чесно зізнається, що всі вони китайські.
«На івано-франківських ринках інших немає. Можливо десь в місті і продаються іншого виробника, але я таких ще не бачив. Хоча чув від клієнтів, що наші продавці за такі лампочки як я продаю, кажуть що то польські чи російські. Але вони теж китайські, хоч і в коробках з російським триколором», - зауважує чоловік.
Іванофранківець пояснює, що гірлянди також поділяються на вуличні та призначені для приміщення.
«На це теж варто звертати увагу, адже «домашні» не витримують температури нижче -15 градусів. А вуличні мають міцніший дріт та лампочки у спеціальних кульках, що дозволяє їм витримати нижчі температурні режими. Крім того, гірлянди поділяються на багато видів. Так звані «шторки» на балкони чи вітрини. Є ще «сітка» та «шнурок». Також є електричні декорації – різні фігурки з підсвіченням діодних лампочок всередині. Тобто, обирати потрібно ті, що підійдуть саме для вас», - зауважує пан Любомир.
Щодо уподобань іванофранківців, то продавець розповідає, що вони здебільшого беруть світлодіодні гірлянди.
«Адже вони яскравіше світять та безпечніші. Щодо кольорів, то тут визначити пріоритети складно – все залежить від власних смаків. Найбільше обирають світлодіодні з різнокольоровими лампочками чи синіми. Рідше купують білі, жовті. Звичайно, інколи купують й з лампочками розжарювання та все ж таки більшість людей беруть світлодіодні», - каже продавець святкових гірлянд.
Кілька корисних порад:
1. Якщо ви хочете дійсно заощадити, то тоді краще купити світлодіодні новорічні гірлянди. Вони не тільки повністю пожежобезпечні, так як не містять нагріваються елементів, але і значно економлять електроенергію, порівняно із звичайними ламповими гірляндами.
2. Новорічні гірлянди потрібно не тільки правильно вибрати, але і правильно встановити. Вбираючи ялинку, намагайтеся не опускати гірлянди близько до підлоги - їх можуть зачепити діти або домашні тварини. Навіть якщо нікого не вдарить струмом є ризик перекидання ялинки з усіма іграшками та прикрасами.
3. Вуличні новорічні гірлянди слід кріпити максимально відповідально. Якщо цього не зробити, то різкі пориви вітру можуть скинути гірлянду вниз, де їх також можуть знайти маленькі діти, не підозрюючи про те, що гірлянда все ще знаходиться під напругою.