Капітан збірної України Юрій Гапончук з ІФ про змагання у США: Це не так спорт, як реабілітація ветеранів
Міжнародні спортивні змагання United States Air Force Trials 2024 серед ветеранів війни та поранених військовослужбовців проходили у Лас-Вегасі протягом 8-14 березня. Українська національна збірна виборола рекордні 76 медалей: 44 золотих, 20 срібних та 12 бронзових. Найбільше нагород наші воїни здобули у змаганнях з плавання та веслування.
Капітаном збірної України був Юрій Гапончук - 30-річний нацгвардієць з Івано-Франківська. У розмові з кореспонденткою "Бліц-Інфо" Юрій розповідає, як проходив відбір до Збірної і скільки наша команда готувалася до змагань.
“Минулого року наприкінці листопада дізнався про відбір і вирішив подати заявку на адаптивні види спорту. Тоді були двотижневі змагання, після яких вже оголосили, хто поїде до Америки. До участі відібрали 30 осіб, а охочих було близько двох сотень. Згодом у лютому ми знову зібралися у Києві на навчально-тренувальні збори. Три тижні тренувань і ми поїхали на змагання у Лас-Вегас, штат Невада. Загалом, ці змагання не так про спорт, як про реабілітацію ветеранів. Аби військовий після поранення зміг знайти себе у житті через спорт", - наголошує капітан команди.
Воїн втратив у боях ногу нижче коліна, тож зараз пересувається на протезі. Втім, це не заважає Юрію продовжувати службу у Нацгвардії та займатися спортом. Каже, спорт у його житті був і до війни, хоч і не на професійному рівні. Зараз вчиться по-новому оцінювати власні можливості та опановувати адаптивні види спорту - як от футбол на милицях. Бо футбол любив і до поранення, грав за місцеву команду. Загалом, зі США Юрій повернувся з думкою, що в Україні потрібно активно розвивати адаптивні види спорту. Адже хлопців з травмами після війни буде багато і спорт допоможе їм реабілітуватися, знайти нового себе.
"Проходячи реабілітацію, я не міг сидіти вдома, на одному місці. Тоді зрозумів, що власним прикладом можу показувати, що життя триває, незважаючи ні на які труднощі. І не тільки на війні, а й загалом - у цивільному житті. Так подався на відбір ветеранів для змагань у США", - відзначає військовослужбовець.
До Америки їхав не так за медалями й перемогою, а для того, аби нагадати, що в Україні досі триває війна і ми й надалі потребуємо підтримки світу. Каже, його приємно вразило ставлення американців до українців. Втім, навіть ті, що стежать за подіями в Україні, були шоковані розповідями ветеранів про війну та їхніми фото з фронту.
Юрій Гапончук змагався у 4 дисциплінах - волейбол сидячи, паверліфтинг, стрільба із лука/кульова стрільба та веслування на тренажері. І у трьох категоріях нацгвардієць зайняв призові місця, здебільшого - у командних видах. Відзначає, що у деяких видах спорту українська команда займала навіть два, або й всі три призові місця.
"Для всіх було неочікувано, що ми займемо перше місце у волейболі сидячі, для мене особисто було неочікувано зайняти призове місце у веслуванні на тренажері, бо й не готувався змагатися на 4 хвилин, а лише на хвилину. Як на мене, то найважчим видом спорту була стрільба з лука. Хоч може здатися, що там треба мінімум фізичних зусиль, але змусити себе стабілізуватися, сконцентруватися було дуже складно", - ділиться враженнями Юрій Гапончук.
До слова, нацгвардієць зареєстрував громадську організацію "Полюби долю", аби розвивати в нашій області адаптивні види спорту і таким чином допомагати побратимам реабілітуватися та соціалізуватися через спорт. Тут всі охочі ветерани можуть себе спробувати в адаптивних видах спорту та гарно провести час в колі побратимів.
«Ще на тренувальних зборах я настільки надихнувся підтримкою хлопців, отим бажанням жити, що вирішив працювати у цьому напрямку й надалі. Це дуже класно, коли люди зі схожими поглядами на життя і проблемами можуть спілкуватися, підтримати один одного. Тоді ти забуваєш про все погане і готовий боротися з усіма перешкодами. Тому хочу всіх ветеранів, які зараз проходять реабілітацію, чи які вже звільнилися, запросити до себе у спілку і спробувати себе в адаптивних видах спорту. Комусь це сподобається, а комусь ні, але спробувати однозначно потрібно», – закликає Гапончук.
Зв'язатися з Юрієм можна за телефоном 0986197548, або написавши на його сторінку у Фейсбуці (за цим посиланням)
Юрій Гапончук продовжує нести службу у 50 полку Нацгвардії імені полковника Семена Височана. Цього тижня він відкрив збір на два багі для бойових завдань на передовій. Каже, одна з головних переваг такого автомобіля - висока прохідність: багі здатна швидко долати відстані в умовах бездоріжжя, вона легка і маневрова на дорозі. Також багі менш помітні, коли під'їжджають на передові позиції, і не грузнуть у багні, на відміну від джипів.
Для двох багі необхідно зібрати 380 000 гривень.
Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/7rMpE5jUim
Номер картки банки: 5375 4112 1504 2842
United States Air Force Trials 2024 відбувалися з 8 до 14 березня у Лас-Вегасі, де брали участь 30 українських ветеранів і військовослужбовців із пораненнями. Вони змагалися в 11 адаптивних видах спорту: плаванні, велоспорті, баскетболі на візках, волейболі сидячи, регбі на візках, стрільбі з лука, пауерліфтингу, бігу, штовханні ядра/метанні диска, веслуванні, кульовій стрільбі.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!