За продаж посвідчень журналістів можуть обмежити волю до 2-х років


Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко у коментарі Інституту масової інформації прокоментував ситуацію із продажем газетою "Зоря Прикарпаття" посвідчень журналіста за умови сплати 240 гривень членських внесків на рік.

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко зазначив, що за продаж посвідчень можна інкримінувати статтю 358 Кримінального кодексу “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів”, пишуть "Вікна".

— Фактично йдеться про видачу журналістського посвідчення особам, які не мають такого статусу. Тобто, в документи (посвідчення) вносяться неправдиві дані, що можна розглядати як наявність  ознак злочину за ст. 358 КК (Підроблення  посвідчення, яке  видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, і яке надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання його іншою особою; збут такого документа). Санкція — обмеження волі до 2 років (це м’якше, ніж позбавлення волі), — переконаний Роман Головенко.

Нагадаємо, що як писали кореспонденти "Бліц-інфо", редакція газети «Зоря Прикарпаття» продає посвідчення журналіста за 240 гривень. Воно дійсне лише на термін сплати членських внесків.

Щоб отримати журналістське посвідчення дописувачам газети необхідно: написати на ім’я головного редактора заяву, кольорове фото, зробити копію розворотів сторінок паспорта, ідентифікаційний код та сплатити через термінал Приватбанку річні членські внески у розмірі 240 грн. Все це потрібно надіслати на поштову адресу редакції газети «Зоря Прикарпаття».

“Шановні дописувачі! Наявність журналістського посвідчення і друк Ваших матеріалів у газеті ніяк між собою не пов’язані. Журналістське посвідчення не є обов’язковою умовою публікації Ваших матеріалів у нашому виданні. Журналістське посвідчення лише надає перелік соціальних пільг, а також ряд переваг та прерогатив, які гарантуються законодавством журналістам”, — йдеться на сайті “Зорі Прикарпаття”.