Заклики до масового виїзду за кордон через проблеми з електрикою наразі недоречні – "Укренерго"


Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький підкреслив, що заклик до масового від'їзду українців за кордон через удари РФ по енергоінфраструктурі та проблеми з електрикою наразі недоречний.

Про це він сказав під час пресбрифінгу, пише Економічна Правда.

"Ми бачимо роль енергетичного сектору в тому, щоб забезпечити такі умови функціонування нашої енергосистеми, щоб українці могли залишатися в країні і зимувати тут. Наша щоденна битва полягає у тому, щоб енергосистема якомога краще задовольняла потреби українців в електроенергії", - заявив Кудрицький.

За його словами, наразі є планові відключення - в "Укренерго" намагаються зробити їх більш комфортними - "щоб споживач знав, коли відключення, і зміг спланувати свій день".

"Але я вважаю, що заклик до якогось масового виїзду українців за кордон наразі недоречний. Далеко не факт, що нас чекає попереду блекаут", - додав очільник "Укренерго".

За словами Кудрицького, українська енергосистема неодноразово продемонструвала свою стійкість, а спрогнозувати напевно, буде блекаут чи ні, практично неможливо - це, за його словами, залежить від того, скільки ракет долетить під час конкретного удару, куди вони влучать і яких пошкоджень буде завдано енергосистемі.

"Неможливо спрогнозувати, коли станеться блекаут і яка його ймовірність. Все залежить від того, чи триватимуть ракетні атаки, і якщо так - наскільки вони будуть успішними", - пояснив голова "Укренерго".

Кудрицький запевняє, що і енергетики, і оператори інших мереж критичної інфраструктури готові до надзвичайних ситуацій і знають, що робити, якщо так станеться.

"Блекаут - це не кінець світу. Це повне або суттєве погашення енергосистеми, після якого одразу починається його відновлення", - додав він.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!