Весілля під забороною: На Прикарпатті масово скасовують забави через коронавірус
Традиційно після Великодня на Прикарпаття стартував сезон весіль. Втім, цьогоріч забави змушені відміняти через пандемію коронавірусу.
Франківці Світлана та Юрій планували відсвяткувати весілля вже наступного тижня. Втім, карантин зіпсував всі плани. Рішення скасувати весілля пара прийняла ще наприкінці березня, у перший тиждень карантину. Хоч планували його більше пів року.
«Ми планували запросити не менше 150 гостей. Коли почали вводити перші обмеження, зрозуміли, що потрібно все скасовувати. Бо навіть якщо карантинних обмежень вже не буде, то люди можуть просто не прийти. Хтось буде боятися заразитися, а хтось і не матиме змоги, бо багато хто залишився без роботи. Рідні зрозуміли нашу позицію, хоч дехто з друзів пропонував ще почекати, подивитися як ситуація розвиватиметься далі. Як бачимо, зробили правильно, що все скасували», - розповідає наречена.
За словами іванофранківки, ресторан погодився повернути завдаток, оскільки пандемію та карантин можна зараховувати до форс-мажорних обставин, які прописуються у договорі. Хоч спочатку їм пропонували змінити дату на пізнішу, або просто почекати.
"Ми дали завдатку 10 тисяч гривень, то спершу нам сказали, що відміна – це наше рішення, бо карантину у травні не буде. Та потім погодилися, що це все-таки не з нашої вини. За фото та відео завдаток нам не повернули, але домовилися влаштувати невелику фотосесію пізніше. Загалом ми весілля вже робити не плануємо, бо розписалися раніше, тож нема сенсу планувати весілля ще раз", - каже Світлана.
Слід відзначити, що весілля переносять не тільки ті, хто планував його на травень, а й пари, які хотіли відзначити створення сім'ї набагато пізніше.
Популярний франківський фотограф Віктор Галюк на початку карантину сам обдзвонив клієнтів та запропонував перенести весілля з травня чи червня на іншу дату. Галюк багато знімає закордоном, тож на його роботу впливає не тільки ситуація в Україні. Та й розумів, що лише квітнем карантин не обмежиться.
"Треба розуміти, що перенести все не так вже й легко, бо на весіллях працює багато людей, які мають дуже напружений графік. Популярні ресторани треба замовляти рік наперед, і за два місяці до весілля важко знайти "вікно", особливо, якщо фотографу і музикантам підходить лише одна-дві дати. Тут насправді багато факторів є, але іншого виходу немає, бо масові зібрання заборонені. Зараз у мене всі весілля на найближчі два місяці перенесені повністю, ще частину перенесли вже з липня. Звичайно, є такі, які скасували взагалі. Це буває з різних причин. До прикладу, наречена вагітна і сенсу переносити на два-три місяці весілля вже немає. Ми це розуміємо, повертаємо завдаток. Карантин залишив багато родин без роботи, тож робити весілля зараз не всім по кишені. Чи хтось з рідних застряг закордоном і невідомо, коли зможе приїхати. Ситуацій є багато. Тому хтось переносить на кінець літа, осінь, чи наступний рік, а хтось вирішує взагалі скасувати. Хоч насправді ми й досі не розуміємо, яка буде ситуація далі й чи не буде заборони на святкування у липні, вересні чи листопаді. Загалом, для нашої сфери сезон точно буде важким, бо люди будуть старатися максимально зекономити. Але за кілька місяців до весілля люди вже багато витратилися, дали завдатки, тож не схочуть ці гроші втрачати й таки будуть святкувати, хоч і з обмеженим бюджетом. Загалом, я намагаюся дивитися на цю ситуацію спокійно. Варто розуміти клієнта і робити знижки, бо ми в такій ситуації опинилися всі. А зараз ми з дружиною маємо можливість перепочити, побути з дитиною, піти в гори. Є час доробити попередні проєкти та подумати над новими. Цим теж треба користати", - каже фотограф.
Перенесення весіль підтверджують і ресторатори. Першими змушені скасовувати весілля закохані, які планували його на травень.
"Відмов у нас наразі немає. Але ті, хто планував у травні відгуляти весілля змушені перенести на іншу дату. Здебільшого обирають літо чи початок осені. Пари, які планують весілля у червні, ще роздумують. Ми пропонуємо всім вільні дати. У нас також є можливість замовити весілля, як на вихідні, так і в будні дні. У будні надаємо знижку на меню, це виходить дешевше і навіть вигідніше. Загалом, можу сказати, що весілля переносять ненадовго, попри ситуацію. Бажаючих перенести на наступний рік чи повністю скасувати весілля у нас наразі немає. Люди до цього дня довго готуються, тож все-таки хочуть відсвяткувати", - каже директор відділу маркетингу готелю «Надія» Роман Король.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!