Допомогти Миколаю: Прикарпатців закликають зробити подарунок дітям-сиротам

news-image: Допомогти Миколаю: Прикарпатців закликають зробити подарунок дітям-сиротам
Щороку на початку листопада Мальтійська Служба Допомоги розпочинає акцію «Святий Миколай іде до сиріт».

Все починається з того, що діти, які проживають в інтернатах і дитячих будинках Івано-Франківська та області пишуть листи до святого, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Працівник Мальтійської Служби Леся Гунчак зазначає, що зазвичай вони отримують близько двох тисяч листів. Однак цьогоріч, у зв’язку з програмою на скорочення шкіл-інтернатів, їх трішки менше – понад тисячу. У листах дуже різноманітні прохання, починаючи з одягу та взуття, закінчуючи вподобаннями діток.

«Пригадую, один хлопчина написав, що хоче хоча б маленьку, але справжню гітару. Кожен має свою заповітну мрію і саме цей час стає для них чарівним, тому діти з надією довіряють свої бажання. Також маленькі прикарпатці просять солодощі, однак, ми радимо не вкладати ні мандарини, ні фрукти, адже вони швидко псуються»,- каже жінка.

Крім одягу та смачненького, діти хочуть шкільне та спортивне приладдя, настільні ігри, зубні щітки на батарейках, косметику та ще багато різного. Однак, є й ті, що благають у Миколая щастя для всіх дітей та мирного неба над головою.

Другокласник Солотвинської школи-інтернату.

За словами Гунчак, зазвичай помічниками Святого Миколая стають люди різного статусу статку та віку.

«Бувало так, що студенти брали листи, і готували подарунки колективно. Тепер вони закінчують вузи й приходять до нас вже сім’ями. Хтось з друзями об’єднується, хтось з колегами чи сусідами. До нас приходять звичайні пересічні громадяни, які не мають «страшних» статків, але мають добре серце»,- каже жінка.

Є тенденція, що більшість обирають листи від дівчаток, які є круглими сиротами. Втім, є й такі, яким немає значення кому робити подарунок.

«Вчора була жінка, яка сиділа у нас понад годину, напевно, всі листи перечитала, ретельно до цієї справи підійшла. Хтось має з минулих років конкретну дитину, хтось вибирає подібну за віком до своєї кровинки, а є й ті, які все життя мріють про доньку чи сина, і тому вибирають їх»,- розповідає Гунчак.

Працівники Мальтійської Служби просять скласти подарунок у коробку, відповідно до її розмірів, та обгорнути яскравим папером, кажуть, що іноді люди спеціально знаходять неординарний папір, щоб потім дізнатись для кого вони зробили подарунок. Також потрібно належно підписати лист від імені святого Миколая. Зокрема, працівники не радять кріпити банти, адже вони при транспортуванні нищаться.

Взяти лист можна в приміщенні Мальтійської служби допомоги за адресою: вул. Лесі Українки, 1 (навпроти Катедрального собору). Тут вам також детально розкажуть про те, як найкраще здійснити дитячу мрію. Сюди ж потрібно також особисто приносити вже запаковані подарунки до 8 грудня.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 07.11.2018 07:33