Сьогодні, 8 грудня в Івано-Франківську розпочалась сесія обласної ради. На першому пленарному засіданні заплановано розглянути близько 60 питань.
Втім, початок розгляду питань затримався через технічні неполадки з системою ВІЧЕ. Коли депутати пересіли на вільні місця, приступили до формування порядку денного.
Депутат облради Никорович запропонував винести на голосування пропозицію про зняття з порядку денного питання про зведення спорткомплексу з паркінгом на місці діючого стадіону.
Втім, "за" таку пропозицію проголосували тільки 7 депутатів, тож рішення не прийняли. Розгнівані мітингувальники влаштували штовханину в президії, зламали трибуну та мікрофон. Через галас в залі голова облради двічі оголошував перерву в засіданні. Після наради голів фракцій спробував відновити засідання. Втім, Мерінов заявив, що вони не дозволять продовжити засідання поки депутат не підуть на їхні умови. А саме, знімуть питання аж поки не будуть проведені громадські слухання. Мерінов також наголосив, що манеж треба будувати на іншій ділянці - біля стадіону "РУХ", а не на Шашкевича. Голова облради наголосив, що не дозволить тиснути на депутатів. Також Олександр Сич підкреслив, що питання щодо будівництва манежу подало профільне управління ОДА і воно вже пройшло три депутатські комісії. Тож подивований, що спортсмени заявляють ніби тільки вчора про це стало відомо громадськості
Слід зазначити, в цей час у залі перебували патрульні. Тож коли один із спортсменів почав штовханию під трибуною, ті намагались його заспокоїти. Туди кинувся активіст "Хімік", відомий своїм негативним ставленням до нової поліції. Відтак, між поліцією та активістами спалахнула бійка, що супроводжувалась лайкою у бік поліції. На щастя, вже за хвилину, інші активісти та патрульні розстягнули забіяк.
Після відновлення спокою у залі, депутати прийняли рішення перенести конфліктне питання на друге пленарне засідання. На завершення, голова обласної ради Олександр Сич зауважив, що не можна тиснути на депутатів такими методами.
"Те що відбувається зараз в державі – це такий собі повільний демонтаж. Грубе порушення законодавства на кожному кроці. І якщо це не реагувати, то ми можемо позбутись держави. Я не знаю, чи правильні рішення ми приймаємо, але ми їх голосуємо дискутуючи та висловлюючи свої думки, спираючись на чинне законодавство. Для того нас і обрали. Всіх нас. Ніхто не має права виступати у цьому залі від імені громади, окрім депутатів. Бо їх на виборах обрала громада і тиснути на них силовими методами, говорити від імені всієї громади Прикарпаття є не те, що неправильним, а грубим порушенням чинного законодавства", - підсумував голова.