Гастромандри, екстрим і етнотури: Туристам пропонують 52 вікенди на Івано-Франківщині
В Івано-Франківську презентували результати проєкту «52 вікенди на Івано-Франківщині».
За словами начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталія Передерка, цей проєкт ініціювали рік тому, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Наша стратегічна мета - розвиток внутрішнього туризму в Україні і на Прикарпатті зокрема. Ми підготували 52 пропозиції відпочинку. Це 2-3 денні гастромандри, етнотури, екстрімтури. Цей проєкт — ламання стереотипів про дороги, високі ціни і нецікавість. В нас є цікаві, достойні та інтерактивні атракції, які ми хочемо показати і вони вже є на сайті. Нам потрібно спільно відкривати Україну і вчитися її любити. Адже багато людей не знають, що є в сусідній області. Участь у розробці турів взяли 14 суб'єктів туристичної діяльності",- каже Передерко.
Чиновник каже, що карантин не надто негативно вплинув на туристичну галузь. Припинили діяльність тільки 5% підприємців, які скоро можуть і відновити свою діяльність.
"Це небагато. Кризу ми пройшли добре, бо вона попала на міжсезоння. Це також дало можливість бізнесу підготуватися до сезону. Втім, не відбулося кілька великих туристичних заходів. Та все ж наш моніторинг свідчить, що бронювання літа йде активно. Напливу ще немає, оскільки відкрили тільки кілька залізничних маршрутів і є обмеження в автобусних перевезеннях. Проте, з липня-серпня потік зросте",- запевняє Віталій Передерко
Варто зауважити, що проєкт буде мати продовження. Зокрема тури будуть замінювати залежно від їх популярності серед туристів.
"Наша область - це не тільки 52 вікенди, ми можемо запропонувати 365 турів. Ми будемо проводити ротацію турів, аналізувати популярність, додавати нові і забирати непопулярні",- підсумував чиновник.
Водночас, за словами голови туристичного кластера сільського туризму "Бойківський колорит" Оксани Клебан, наша область тільки на початках туристичного бізнесу.
"В нас на Бойківщині туризм був прив'язаний тільки до трамваю. Зараз люди цікавляться нашими пропозиціями. Ми провели вже два гастрофестивалі. Також у нас також є подорожі. Наприклад, на Лису гору, де колись приносили жертви. Цього року ми розробляємо новий маршрут на гору Щавна. Хочемо зробити там кемпінг, приготування страви чир, вечерю при заході сонця і вночі повернення з ліхтариками. Сподіваємося, що люди будуть їхати. Майбутнє українського села в зеленому туризмі. Проте дуже потрібно відремонтувати трасу Долина-Хуст. Адже це дозволить нам значно збільшити кількість туристів",- каже Клебан.
Голова кластеру каже, що ціна турів залежить від побажань гостей. Тур на 3 дні "все включено", стартує від 1400 грн з людини.
Туроператори зауважують, що зараз поїхати відпочивати за кордон важче. Тож цей проєкт допоміг і їм розрекламуватися і дав вибір туристам.
Як зауважила Вікторія Ярема з Косівщини, цей регіон також має чим здивувати.
Зокрема, для туристів пропонують різноманітні майстер-класи з архаїчних ремесел.
"Уявіть собі людину з мегаполісу, яка може спробувати сама зробити глечик, чи ткати ліжник. В нас є також квести і майстер-класи у музеях. Цікавим для туристів є етнографічний шопінг і фестивальний туризм. Також туристи можуть долучитися до щоденного життя гуцулів. Косівщина має всі шанси стати потужним центром, навіть монополістом у представленні зникаючих етнографічних ремесел",- запевняє Ярема.
Водночас очільник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун наголосив, що перш за все потрібно було показати цікаві куточки для місцевих туристів.
"Ми почали працювати з розвитку екологічних стежок, веломережі, пішохідних маршрутів. В кінці червня ми презентуємо середньовічний дев'ятиметровий дракар для сплавів Дністром. Зараз у нас є багато різноманітних маршрутів. Дуже цікавими є польоти над Дністровським каньйоном на параплані з інструктором. Пандемія дала нам можливість звернути увагу на внутрішній туризм, щоб люди були зацікавлені відпочивати вдома",- переконаний Ковтун.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!