Калуський рятувальник сфотографував у горах "Брокненського привида"

news-image: Калуський рятувальник сфотографував у горах "Брокненського привида"
Рятувальник з Калуша Василь Фіцак зняв у горах рідкісне оптичне явище.

Про це чоловік повідомив на власній сторінці у мережі, пише Бліц-Інфо.

"Брокненський привид. Чорногора зранку", - підписав світлини рятувальник.

Варто зауважити, що це вже не вперше Василю Фіцаку пощастило побачити "примару". Наприкінці минулого року схоже явище він зазнімкував на горі Піп Іван.

Довідка: 

Брокненська примара - це рідкісне оптичне явище в горах, коли спостерігач бачить свою тінь на поверхні хмар (туману) в напрямку, протилежному до Сонця. Ця тінь може здаватися дуже великою, іноді вона оточена кольоровими кільцями (так звана глорія). Також привид може рухатись (іноді абсолютно несподівано) це пов’язано з рухом хмарного шару та коливанням щільності хмар.

Популярності явище набуло завдяки піку Брокен в горах Гарц у Німеччині, де постійні тумани і доступність малих висот дозволяють спостерігати його особливо часто. Це сприяло виникненню місцевої легенди, по якій і дали явищу назву. Брокенській привид спостерігався і був описаний Іоганном Зільбершлагом у 1780 році і з тих пір не раз описувався у літературі про гори Гарц. Це явище можна побачити у різних гірських куточках світу. Зустрічається також і в Україні у Кримських горах та Карпатах. Подібне можуть спостерігати пасажири, що перебувають у літаку.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.10.2019 15:59
загрузка...