ОПОРА каже, що візит Вакарчука до Франківська не можна назвати агітацією

news-image: ОПОРА каже, що візит Вакарчука до Франківська не можна назвати агітацією
14 червня в Івано-Франківській області відбувались заходи, які ініціювала політична партія «Голос» у рамках Всеукраїнського туру «Тур змін». Лідер партії Святослав Вакарчук зустрівся із жителями Галича та Івано-Франківська, а також дав безкоштовний концерт в обласному центрі.

Того ж дня в Університеті права ім. Короля Данила в Івано-Франківську відбувся захід за участю Святослава Вакарчука «Відкрита зустріч з успішними людьми». На зустрічі були присутні студенти та інші бажаючі. Також Вакарчук зустрівся з івано-франківськими журналістами у Палаці Потоцьких.

Читайте також: Агітуватиме голосом: "Океан Ельзи" відіграє у Франківську безкоштовний концерт

Під час прес-конференції у Святослава Вакарчука поцікавилися, як він трактує безкоштовний концерт групи «Океан Ельзи», який був запланований в Івано-Франківську того ж дня на 21.00. На запитання, чи пов’язаний концерт із достроковими парламентськими виборами, Вакарчук відповів: «Це вже ви як самі вирішите. Жодної прямої агітації ні зі сцени, ні символіки під час виступу групи «Океан Ельзи» не буде»

Відповідаючи на питання про те, чи він не вважає концерт агітацією, лідер «Голосу» зауважив: «Я ж вам сказав: якщо на концерті не буде жодного слова про політику і не буде жодної символіки, то чому б людям не прийти на концерт і не послухати нашу музику? Я би сказав так: це концерт об’єднання? Так. Це концерт надихання? Так. Це концерт надання людям позитивної емоції, якихось надій на краще? Так. Але жодних політичних лозунгів там не буде, про партію «Голос» тут не буде. Ну то яка тут агітація?»

За годину до концерту, який відбувся на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, Святослав Вакарчук пропіарив франківцям свою партію та її плани у Верховній Раді. Зауважив, що пішов у політику, бо прагне змін, а основні зміни здійснюються у Верховній Раді. За словами Вакарчука, «Голос» йде у парламент робити справжні зміни. Він додає, що  «Голос» - самостійна партія, яка не фінансується олігархами. Політик також представив зі сцени Галину Баранкевич, яку партія «Голос» висунула до участі у парламентських виборах по округу №83 у Івано-Франківську.

Читайте також: Вакарчук у Франківську: Обіцяю, що вам за мене не буде соромно

 «Усі заходи, які відбулися за участю лідера партії «Голос» на Івано-Франківщині, не можна вважати агітаційними, адже відповідно  до  частини  1 статті 70 Закону «Про вибори народних депутатів України» партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та  кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з наступного дня після прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Кандидати від «Голосу» наразі не зареєстровані», - коментує Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Він нагадує, що 8 червня партія  «Голос» здійснила висунення кандидатів у депутати на своєму партійному з’їзді, а 14 червня подала документи до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутати. «Після реєстрації усі витрати на тур змін мали б фінансуватись з виборчого фонду», - додає Богдан Морикіт.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.06.2019 18:58
загрузка...