Підтоплені будинки, розмиті дороги та мости: Негода наробила біди на Прикарпатті
Минулого тижня Прикарпаття накрили рясні дощі. Така погода споглядалась впродовж всіх вихідних, що спричинило підтоплення та повінь.
Зокрема, у четвер, 28 червня дощ був настільки сильний, що в багатьох мікрорайонах Івано-Франківська каналізація не справлялась з кількістю води. Внаслідок цього вулиці міста перетворились на справжні потічки.
Водночас у ДСНС повідомляли, що цього дня у районах дощовими водами було підтоплено 79 житлових будинків, 9 адміністративних і виробничих приміщень підприємств та організацій, 54 присадибних ділянки, розміщених в низинних частинах територій. З двох підтоплених житлових будинків та одного мікроавтобусу евакуйовано чотири особи. Також у Калуші затопило територію «Дому Сірка».
Окрім того, в селі Глибоке Богородчанського району внаслідок попадання удару блискавки травмовано 34-річну та 25-річну жінки. Їх у стані середньої важкості госпіталізовано до Богородчанської ЦРЛ.
Загалом у перший день шквальних дощів негода знеструмила на Прикарпатті 24 населені пункти. За повідомленням енергетиків, найбільше від негоди постражали Городенківський, Калуський, Тисменицький та Рожнятівський райони.
У п’ятницю, 29 червня дощ припинився тільки на декілька годин. Відтак голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук провів нараду із керівниками окремих структурних підрозділів ОДА. Він доручив управлінню Державної служби надзвичайних ситуацій в області надавати постраждалим від наслідків повені допомогу, забезпечити у разі необхідності їхню евакуацію, провести відкачування води із затоплених будівель. Посадовець зазначив, що влада цілодобово тримає на контролі ситуацію, що склалася.
На своїй сторінці у мережі Facebook міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що частина міста лишилась без світла через підтоплення підстанцій. Окрім того, вода змила пляжні зони. За даними служби оперативного реагування, у Франківську підтопило кілька підвалів та дахів. У більшості випадків вода зійшла як тільки припинилась злива. Постраждали від негоди вулиці та двори міста.
Водночас у Клузові почало підтоплювати будинки, тож їхні мешканці просили допомоги у небайдужих допомогти вивезти речі. А синоптики попереджали прикарпатців про розвиток дощового паводку та продовження підйому рівнів води.
Загалом 29 червня пожежно-рятувальні підрозділи УДСНС в області здійснили 13 виїздів для відкачування води. Також рятувальники декілька разів виїжджали зрізати повалені негодою дерева.
А франківський фотограф Ruslan Veselui виклав неймовірні світлини двох Бистриць, які вийшли з берегів.
Не менш вражаюче відео що залишилось від дороги на Городенківщині виклав прикарпатець Віктор Антонюк.
У суботу, 30 червня Прикарпаття продовжувало затоплювати. Рятувальники попереджали про вихід річок на заплаву. За їхньою інформацією, станом на суботу всього підтоплено: 202 житлові будівлі, 8 підвальних приміщень ж/б, 20 прибудинкових території ж/б, 1 насосне приміщення підприємства НГВУ «Долина нафтогаз», 1 будівлю трансформаторної підстанції Івано-Франківського РЕМ, 40 присадибних ділянок, 35 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено 14 км доріг місцевого значення, три мости, які сполучають сільські місцеві дороги з приватними присадибними ділянками.
Також вода розмила на річках – дев’ять ділянок берегу, 5 берегоукріплень (Богородчанський та Снятинський райони), одну дамбу (Богородчанський район, с. Жураки), пошкоджено 8 автомобільних мостів (Богородчанський район с. Луквиця, Верховинський район с. Пробійнівка, Снятинський район с. Підвисоке, Белелуя та с. Потічок 4 мости) та 1 пішохідний (Богородчанський район с. Жураки). Зруйновано 5 автомобільних доріг (Богородчанський район с. Глибівка та с. Манява, Городенківський район с. Чернелиця, Снятинський район с. Стецева. Сполучення з житловими будинками в наявності по інших вулицях даних населених пунктів), пошкоджено – 25 ділянок автодоріг (Богородчанський та Городенківський райони).
Вже надвечір неділі рятувальники повідомляли про спади рівня води в басейнах річок Дністер, Бистриця Солотвинська, Прут, Черемош, Сукель. Рівень річки Ворона – м.Тисмениця станом на 12.00 годину 1 липня становить 379 см, що перевищує відмітку виходу води на заплаву на 29 см.
Начальник відділу гідрометзабезпечення Івано-Франківського центру з гідрометеорології Тетяна Атаманюк у ефірі UA Карпати розповіла, що станом на 2 липня паводок, який був на Івано-Франківщині завершився. Вчора, 1 липня відбулось добігання паводкових вод у Нижневі Тлумацького району. Дощі вже припиняються. З 2 липня починаються зони підвищеного атмосферного тиску.
Читайте Бліц-Інфо в Facebook, Telegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!